Notowania

stosunki usa-iran
18.04.2011 08:02

Ahmadineżad znów oskarża USA

Prezydent Iranu uważa, że Stany Zjednoczone chcą zasiać ziarno niezgody między szyitami i sunnitami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Daniella Zalcman/CC/Flicr)

*Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad oskarżył Stany Zjednoczone o powodowanie napięć między Iranem a Arabami, lecz - jak podkreślił - ich _ plan się nie powiedzie _. *

_ - Stany Zjednoczone chcą zasiać ziarno niezgody między szyitami i sunnitami (...), chcą spowodować napięcia między Iranem a Arabami, lecz ich plan się nie uda _ - powiedział Ahmadineżad podczas dorocznej parady wojskowej w Teheranie.

Na zeszłorocznej defiladzie irański prezydent również odniósł się do USA, żądając, by przestały wspierać Izrael i wycofały się z Bliskiego Wschodu i Afganistanu.

Świat z zaniepokojeniem obserwuje rosnące ambicje atomowe Iranu. Jakkolwiek Teheran twierdzi, że cele jego programu jądrowego są wyłącznie pokojowe, Zachód obawia się, iż faktycznym zamiarem władz irańskich jest pozyskanie broni jądrowej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/94/t75102.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ahmadinezad;oskarza;rosja;byla;pod;wplywem;szatana,7,0,704007.html) Ahmadineżad oskarża: Rosja była pod wpływem Szatana Prezydent Iranu uważa, że jego kraj został sprzedany Stanom Zjednoczonym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/155/t90779.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/amerykanie;uspokajaja;iran;daleki;od;broni;jadrowej,184,0,659896.html) Amerykanie uspokajają: Iran daleki od broni jądrowej Tel Awiw rozważa możliwość prewencyjnego ataku.
Tagi: stosunki usa-iran, ahmadinedżad, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz