Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Akademia Golfa powstanie w Lublinie

0
Podziel się:

Akademia golfa - miejsce, gdzie można będzie się uczyć tej gry, jak i
doskonalić umiejętności - powstanie w Lublinie. Projekt budowy Akademii uzyskał dofinansowanie z
funduszy unijnych.

Akademia golfa - miejsce, gdzie można będzie się uczyć tej gry, jak i doskonalić umiejętności - powstanie w Lublinie. Projekt budowy Akademii uzyskał dofinansowanie z funduszy unijnych.

"Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to obiekt powinien być oddany do użytku na wiosnę przyszłego roku" - powiedział PAP dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie, Mariusz Szmit.

Inwestycja pochłonie 1,2 mln zł, z czego prawie 700 tys. zł to dofinansowanie z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Reszta ma pochodzić z budżetu miejskiego ośrodka.

Akademia powstanie na terenie ok. 6 ha w okolicy Zalewu Zemborzyckiego, popularnego - zwłaszcza latem - miejsca wypoczynku lublinian. Znajdzie się tam m.in. pole do ćwiczeń z 6 dołkami, gdzie będzie można poćwiczyć wbijanie piłek na różnych poziomach trudności. W Akademii będzie też strzelnica do ćwiczenia wybijania piłek wyposażona m.in. w maty treningowe, koszyki do piłek, kije do gry, maszyny do wydawania i mycia piłek, czy urządzenia do ich zbierania.

Na terenie Akademii będzie też pole do mini golfa wyposażone w 18 torów. Powstanie też budynek dydaktyczno-socjalny, w którym ma być m.in. sala szkoleniowa - do prowadzenia zajęć teoretycznych, pomieszczenia magazynowe, sanitariaty. Znajdzie się tam też symulator do gry w golfa.

W Akademii planowane jest m.in. prowadzenie zajęć wychowania fizycznego dla uczniów szkół a także organizowanie zajęć weekendowych dla dzieci i młodzieży.

Najbliższe pole golfowe znajduje się kilkanaście kilometrów od Lublina, w Wierzchowiskach. Jak podkreśla Szmit, Akademia Golfa to ma być miejsce, gdzie będzie można poznawać zasady golfa i doskonalić potrzebne do tej gry umiejętności, aby później jak najlepiej radzić sobie w grze na profesjonalnym polu.

"To tak jak ze zjeżdżaniem na nartach. Najpierw uczymy się i ćwiczymy na mniejszych, łagodniejszych stokach, żeby potem móc z przyjemnością zjeżdżać z gór wysokich" - dodał Szmit.(PAP)

ren/ ls/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)