Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Akademia Obrony Narodowej świętuje swoje XX-lecie

0
Podziel się

Mija dwadzieścia lat od powołania Akademii Obrony Narodowej - najwyższej
rangą uczelni wojskowej w kraju, na której kształcą się zarówno mundurowi jak i osoby cywilne.

bEgpjsAB

Mija dwadzieścia lat od powołania Akademii Obrony Narodowej - najwyższej rangą uczelni wojskowej w kraju, na której kształcą się zarówno mundurowi jak i osoby cywilne.

Jubileuszowa uroczystość zorganizowana w piątek była okazją do podsumowań dotychczasowej działalności AON i nakreślenia planów na przyszłość. Kadra i pracownicy uczelni odebrali wyróżnienia i medale. Obchody uświetnił koncert wojskowej orkiestry, pokaz musztry paradnej i żołnierski piknik.

Uznanie dla studentów i wykładowców uczelni wyraził w liście - odczytanym przez szefa BBN Stanisława Kozieja - prezydent Bronisław Komorowski.

bEgpjsAD

Przypomniał on, że w ostatnich latach AON przeszedł wiele zmian reorganizacyjnych, ale misja Akademii pozostaje ta sama - przygotowanie kadr dla armii a także wykwalifikowanych pracowników wojska i cywilnych ekspertów.

Rektor-komendant AON gen. Romuald Ratajczak ocenił, że "w minionym dwudziestoleciu Akademia odegrała ważną rolę w zakresie kształcenia oraz prowadzenia badań w sferze bezpieczeństwa i obronności". Podkreślał jednak, że uczelnia musi nieustannie podejmować nowe wyzwania by utrzymać i umocnić swoją pozycję.

Pełnomocnik ds. innowacji AON Piotr Gawliczek w rozmowie z PAP wskazał, że uczelnia planuje oprócz poszerzania i unowocześniania swojej oferty dydaktycznej, także m.in. modernizację biblioteki, otwarcie nowego centrum konferencyjnego i stworzenie kampusu akademickiego

Akademia Obrony Narodowej powstała 1 października 1990 roku z przekształcenia, na mocy rozporządzenia Rady Ministrów, Akademii Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Jej misją jest kształcenie kadr wojskowych i cywilnych, prowadzenie badań naukowych oraz zapewnienie teoretycznego wsparcia wojsku.

bEgpjsAJ

W roku akademickim 2010/2011 na AON liczba studentów cywilnych to ok. 6,5 tys., zaś wojskowych - ok. tysiąca. Osoby kształcące się na uczelni korzystają z możliwości wyjazdów zagranicznych; AON przyjmuje też słuchaczy - obcokrajowców; realizuje także kursy w trybie korespondencyjnym. (PAP)

ktl/ wkr/

bEgpjsBe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)