Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Akcja Hermes. Włosi czekają na uchodźców

0
Podziel się

Agencja do spraw granic UE wysłała do Włoch ekspertów, statki patrolowe i samoloty.

Akcja Hermes. Włosi czekają na uchodźców
(PAP/EPA)
bEgmFSPp

Frontex, unijna agencja do spraw granic, wysłała do Włoch 50 ekspertów, dwa statki patrolowe i 7 samolotów w ramach operacji pod kryptonimem _ Hermes _ w związku ze spodziewanym napływem uchodźców z północnej Afryki.

Włochy kierują operacją _ Hermes _, a uczestniczy w niej personel i sprzęt z 12 krajów. 20 ekspertów, których zadaniem będzie ustalanie tożsamości imigrantów, skierowano do ośrodków dla uchodźców w Crotone w Kalabrii, Caltanissetta i Katanii na Sycylii oraz w Bari w Apulii na południu Włoch, gdzie nasilono jednocześnie patrolowanie wybrzeża.

Od czasu wybuchu rewolty w Libii nie zanotowano jeszcze napływu uciekinierów z tego kraju. Władze Włoch przygotowują się jednak intensywnie na taką ewentualność, zwłaszcza, że wraz z eskalacją walk władze libijskie praktycznie zaprzestały patrolowania swego wybrzeża w ramach porozumienia ze stroną włoską o zwalczaniu nielegalnej imigracji.

bEgmFSPr

Według szefa włoskiego MSW Roberto Maroniego, organizacje przestępcze, które kontrolują przerzut nielegalnych imigrantów do Włoch, wznowią ten proceder dopiero po ustaniu walk.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/182/t132534.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/cios;obamy;w;kaddafiego;blokuja;majatek,209,0,784849.html) Cios Obamy w Kaddafiego. Blokują majątek Waszyngton zamroził wszelkie aktywa majątkowe w USA libijskiego dyktatora, jego trzech synów i córki. Barack Obama podpisał dekret wprowadzający sankcje wobec Libii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t132533.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rebelianci;zdobyli;terminal;naftowy;kaddafi;wzywa;do;zabawy,3,0,784643.html) Rebelianci zdobyli terminal naftowy. Kaddafi wzywa do... zabawy W mieście Marsa al-Burajka żołnierze dołączyli do demonstrantów. Przywódca Libii im grozi, ale i apeluje do zwolenników: _ tańczcie i śpiewajcie! _
bEgmFSPS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)