Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Akcje BioERG wzrosły o 50 proc. podczas debiutu na NewConnect

0
Podziel się

Akcje spółki BioERG, która zajmuje się tworzeniem i wprowadzaniem na rynek
technologii z dziedziny przetwórstwa tworzyw, produkcji opakowań oraz innych obszarów
przemysłowych, wzrosły we wtorek o 50 proc. do 0,60 zł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na
rynku NewConnect.

bEiVegfF

*Akcje spółki BioERG, która zajmuje się tworzeniem i wprowadzaniem na rynek technologii z dziedziny przetwórstwa tworzyw, produkcji opakowań oraz innych obszarów przemysłowych, wzrosły we wtorek o 50 proc. do 0,60 zł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect. *

Do obrotu na NewConnect trafiło 8,5 mln akcji serii A-D.

Kurs odniesienia akcji BioERG na pierwszą sesję wynosił 0,40 zł.

bEiVegfH

Przed debiutem na NewConnect BioERG przeprowadził trzy emisje prywatne akcji. W październiku 2010 r. spółka sprzedała 270.000 akcji serii B, po 0,15 zł za każdą, w styczniu 2011 r. sprzedała 105.000 akcji serii C, też po 0,15 zł za każdą, i także w styczniu 400.000 akcji serii D po 0,40 zł.

Środki z emisji spółka chce przeznaczyć na rozwój sprzedaży na rynku krajowym oraz na rynkach zagranicznych w tym zatrudnienie nowych przedstawicieli handlowych, przygotowanie materiałów reklamowych oraz rozbudowę strony internetowej pod kątem eksportu. Ponadto planuje uczestnictwo w targach zagranicznych, badania i rozwój w zakresie opracowania i wdrożenia nowych produktów oraz na rozbudowę zaplecza produkcyjnego, czyli zakup i wdrożenie linii produkcyjnej do wytwarzania i konfekcjonowania opakowań kompostowalnych.

BioERG wchodzi w skład grupy kapitałowej ERG. Spółka dominująca ERG jest notowana na rynku regulowanym GPW. ERG ma 58,82 akcji BioERG.

W 2010 roku BioERG miał 276 tys. zł przychodów i 3 tys. zł zysku netto. W 2011 roku przychody spółki mają wzrosnąć do 1,01 mln zł, a zysk netto do 37 tys. zł. (PAP)

bEiVegfN

pr/ gor/ amac/

bEiVeggi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)