Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Akt oskarżenia wobec kobiety, która uprowadziła noworodka

0
Podziel się:

Do trzech lat więzienia może grozić kobiecie, która w lutym tego roku ze
Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie porwała noworodka. Prokuratura skierowała do sądu akt
oskarżenia w tej sprawie.

Do trzech lat więzienia może grozić kobiecie, która w lutym tego roku ze Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie porwała noworodka. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.

Do porwania doszło 14 lutego tego roku. 21-letnia Ewelina G. weszła na oddział położniczy i powiedziała matce chłopca, że zabiera go na badania, po czym wyszła ze szpitala. W poszukiwaniach uprowadzonego chłopca uczestniczyło ok. 100 policjantów, użyto też psów tropiących. Noworodka odnaleziono kilka godzin później. Był zdrowy, oddano go matce.

Prokuratura postawiła kobiecie zarzut uprowadzenia noworodka i narażenia go na utratę życia lub zdrowia. "Kobieta przyznała się do uprowadzenia dziecka, ale nie do narażenia go na niebezpieczeństwo. Oświadczyła, że była przekonana, że jest w ciąży. Odmówiła składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania " - powiedziała PAP rzeczniczka krakowskiej Prokuratury Okręgowej Bogusława Marcinkowska.

Dziewczyna w chwili uprowadzenia noworodka była pod wpływem marihuany lub haszyszu. Przed rodziną udawała, że jest w ciąży i ma urodzić w lutym. W śledztwie ustalono, że Ewelina G. nie była ciężarna. Nie wykluczono, iż kobieta poroniła we wcześniejszych miesiącach, ale wtedy nie korzystała z pomocy medycznej. Według prokuratury kilka dni przed porwaniem chłopczyka sprawdzała w internecie, kiedy noworodek może opuścić szpital i jak dziecko rejestruje się w urzędzie, co wskazuje, że planowała uprowadzenie dziecka.

Prokuratura prowadzi osobne postępowanie dotyczące niedopełnienia obowiązków przez personel szpitala i umożliwienie uprowadzenia noworodka z placówki. Na razie nikt nie usłyszał zarzutów.

Kontrola wewnętrzna przeprowadzona przez dyrekcję szpitala tuż po zdarzeniu nie wykazała uchybień w pracy personelu medycznego. Urzędnicy miejscy po kontroli w szpitalu, który jest placówką miejską, nakazali uregulowanie zasad odwiedzin w szpitalu i wzmocnienie bezpieczeństwa pacjentów poprzez egzekwowanie pracy zewnętrznej firmy ochroniarskiej i lepsze wykonywanie obowiązków w tym zakresie przez personel. (PAP)

wos/ bno/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)