Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
francuzi w mali
24.03.2013 20:24

Al-Kaida poinformowała o zabiciu francuskiego zakładnika w Mali

Wszyscy pozostali zakładnicy żyją. Nie możemy jednak trwale agwarantować im życia - przekazała Al-Kaida.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tack Julien/ABACA/EAST NEWS)

Północnoafrykańska filia Al-Kaidy poinformowała o zabiciu francuskiego zakładnika, pojmanego dwa lata temu w północnym Mali. Podano też, że życie innych przetrzymywanych Francuzów jest zagrożone w następstwie francuskiej interwencji wojskowej w tym kraju.

- _ Wszyscy pozostali zakładnicy żyją. Nie możemy jednak trwale zagwarantować im życia z powodu ataków waszej armii na bazy mudżahedinów _ - głosi skierowany do francuskich odbiorców komunikat Al-Kaidy Islamskiego Maghrebu (AQIM), który opublikowała w niedzielę mauretańska agencja prasowa ANI.

Wcześniej w tym tygodniu ANI zrelacjonowała wypowiedź przedstawiciela AQIM, iż 10 marca jej członkowie zabili przez obcięcie głowy Philippe'a Verdona, którego zatrzymali w północnym Mali w listopadzie 2011 roku.

Francja podjęła interwencję w Mali w styczniu bieżącego roku, gdy islamistyczni rebelianci, którzy wcześniej opanowali północ kraju, posunęli się w kierunku jego stolicy Bamako. W Europie i Stanach Zjednoczonych wzbudziło to obawy, że islamiści mogą przekształcić Mali w bazę wypadową dla ataków terrorystycznych o zasięgu międzynarodowym.

Czytaj więcej w Money.pl
Dwie godziny krwawych walk. Odparli ataki Armia malijska odparła atak rebeliantów islamskich, którzy przeniknęli do miasta Gao, na północy tego kraju - poinformował rzecznik wojskowy.
Wykorzystują do walki z Francuzami dzieci Francuzi ujęli dwóch 15-letnich bojowników.
Z wojny chcą zrobić misję pokojową Francja nie chce angażować się w długotrwałe i kosztowne stacjonowanie tam swoich żołnierzy.
Tagi: francuzi w mali, mali, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz