Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Albania: 160 ofiar wybuchu amunicji

0
Podziel się

Jak się przypuszcza, wypadek nastąpił podczas rozbiórki amunicji.

Albania: 160 ofiar wybuchu amunicji
(PAP/EPA)
bEpxZCwR

Około 160 ludzi, w tym kilku Amerykanów, zginęło lub odniosło rany w sobotę wskutek serii wybuchów w albańskiej bazie wojskowej na przedmieściach stolicy kraju Tirany.

Według władz, do tej pory odnaleziono zwłoki czterech osób.

Jak się przypuszcza, wypadek nastąpił podczas rozbiórki amunicji, czym zajmowały się trzy zespoły.

bEpxZCwT

"Nie znamy dokładnej liczby (ofiar), ale obawiamy się najgorszego, jeśli chodzi o trzy zespoły, każdy złożony z 21 ludzi, które wówczas tam pracowały. Kilku z nich to obywatele USA" - powiedziała Reuterowi Juela Mecani, rzeczniczka premiera Saliego Berishy.

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Tiranie oświadczyła, iż nie może potwierdzić, czy w bazie przebywali amerykańscy wojskowi.

Świadek Albin Mexhaj powiedział albańskiej telewizji komercyjnej Top Channel, iż w bazie było około 100 ludzi.

Rannych przewozi się do pobliskich szpitali. Według lokalnych mediów, większość poszkodowanych ma poparzenia, wstrząs mózgu, złamania kończyn lub rany, doznane od odłamków szkła i pocisków. Pięć osób jest w stanie śpiączki.

bEpxZCwZ

"Przerażeni ludzie opuszczają rejon wypadku pieszo wzdłuż drogi, kobiety i dzieci. Na drodze stoją porzucone samochody z powybijanymi szybami" - powiedział obecny na miejscu zdarzenia kamerzysta Reutera, donosząc jednocześnie, że nad bazą unoszą się słupy dymu i rozlegają się dalsze eksplozje.

Odgłosy wybuchów słychać było nawet w portowym mieście Durres, odległym od bazy o 20 kilometrów.

Jak oświadczył rzecznik ministerstwa spraw wewnętrznych Avni Neza, wojsko i policja próbują dotrzeć na miejsce zdarzenia pojazdami opancerzonymi. "Śmigłowce nie mogą jeszcze lądować, bowiem wybuchy trwają" - powiedział Neza, według którego liczba rannych przekroczyła 160.

bEpxZCxu
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)