Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Aleksiej Puszkow: nacjonalizm w Polsce o wiele silniejszy niż w Rosji

0
Podziel się:

Wydarzenia w Warszawie dowiodły, że nacjonalizm w niektórych krajach Unii
Europejskiej jest silniejszy niż w Rosji - oświadczył we wtorek przewodniczący Komisji Spraw
Zagranicznych Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, Aleksiej Puszkow.

bEssZhDV

Wydarzenia w Warszawie dowiodły, że nacjonalizm w niektórych krajach Unii Europejskiej jest silniejszy niż w Rosji - oświadczył we wtorek przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, Aleksiej Puszkow.

W ten sposób Puszkow odniósł się do burd, do jakich doszło w poniedziałek przed ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie.

"Wydarzenia w Warszawie dowodzą, że nacjonalizm w niektórych krajach Unii Europejskiej jest o wiele silniejszy niż w Rosji. UE powinna zająć się swoimi członkami, a nie pouczać nas" - napisał rosyjski deputowany na swoim koncie na Twitterze.

bEssZhDX

W poniedziałek po południu ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości zorganizowany przez środowiska narodowe. Gdy przechodził ulicą Spacerową, na tyłach ambasady Federacji Rosyjskiej, w ogniu stanęła budka policji ochraniającej budynek. Na teren ambasady rzucano petardy i race. Kilku uczestników marszu próbowało wspiąć się na ogrodzenie ambasady, podpalono też stertę śmieci na podwórku kamienicy obok. (PAP)

mal/ akl/

bEssZhEy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)