Notowania

pogoda
14.06.2013 16:48

Alert MAC w związku z prognozami meteorologicznymi

Rzecznik prasowy resortu Artur Koziołek poinformował, że alert skierowany do wszystkich wojewódzkich zespołów zarządzania kryzysowego, obowiązuje do odwołania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Hlinkazsolt/iStockphoto)

Alert dla wszystkich województw w związku z prognozami meteorologicznymi zapowiadającymi burze i ulewne deszcze, które mogą pojawiać się w kolejnych letnich miesiącach, ogłosił w piątek minister administracji i cyfryzacji Michał Boni.

Rzecznik prasowy resortu Artur Koziołek poinformował, że alert skierowany do wszystkich wojewódzkich zespołów zarządzania kryzysowego, obowiązuje do odwołania.

Koziołek zaznaczył jednocześnie, że obecnie sytuacja na rzekach i potokach jest stabilna - nie ma zagrożenia powodziowego. Według danych Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na godz. 15 w piątek nie obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne i meteorologiczne.

Na terenach dotkniętych podtopieniami trwają prace porządkowe i zabezpieczające. Miejskie i gminne ośrodki pomocy społecznej zbierają wnioski od osób poszkodowanych. W gminach trwa szacowanie szkód, a dane przesyłane są do wojewodów - podał rzecznik MAC.

Czytaj więcej o ostatniej sytuacji pogodowej w Money.pl
Zagrożenie powodziowe? Oto najnowsze dane Według informacji z Wojewódzkich Centrów Zarządzania Kryzysowego we wszystkich województwach odnotowuje się tendencję spadkową wody w rzekach.
Sprzątamy po powodzi, ale czy to już koniec? Zespoły zarządzania kryzysowego wojewodów nadal pozostają w stanie najwyższej gotowości.
Tagi: pogoda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz