Notowania

algieria
15.03.2012 06:58

Algieria. Kara śmierci za zamachy terrorystyczne

Sąd w Algierze skazał na karę śmierci w sumie 16 oskarżonych o zorganizowanie zamachów terrorystycznych w stolicy kraju w kwietniu 2007 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mikdam/Dreamstime)

Sąd w Algierze skazał na karę śmierci w sumie 16 oskarżonych o zorganizowanie zamachów terrorystycznych w stolicy kraju w kwietniu 2007 roku. Zginęło wtedy 20 osób, a ponad 220 zostało rannych.

- _ Wyroki śmierci za przeprowadzenie ataków z użyciem ładunków wybuchowych usłyszał jeden z liderów ugrupowania Al-Kaida w Islamskim Maghrebie (AQMI) Fateh Buderbala, zwany Emirem, i sześciu jego towarzyszy _ - poinformowała agencja APS.

W czasie przesłuchania Buderbala przyznał, że przez telefon wydawał instrukcje zamachowcom-samobójcom, którym w wyznaczonych miejscach nakazał zdetonowanie ładunków wybuchowych.

Dzień wcześniej dziewięciu innych członków siatki skazano zaocznie na karę śmierci za _ morderstwo z premedytacją, tworzenie ugrupowania terrorystycznego i zamachy bombowe _. Kolejnych dwóch oskarżonych zostało skazanych na 10 i trzy lata więzienia.

11 kwietnia 2007 roku trzy jednoczesne zamachy bombowe przeprowadzono przed siedzibą premiera oraz siedzibą stołecznej policji i żandarmerii na przedmieściach algierskiej stolicy.

Czwarty zamach udało się udaremnić, bo algierskie służby bezpieczeństwa - po anonimowym zgłoszeniu - odnalazły wypełniony materiałami wybuchowymi samochód-pułapkę; atak miał być przeprowadzony w pobliżu ambasady Danii.

Czytaj w Money.pl
Stryczek dla islamistów za serię zamachów Sąd w Algierze skazał zaocznie na karę śmierci dziewięciu członków organizacji Al-Kaida w Islamskim Maghrebie.
Samobójca z Al-Kaidy wysadził karetkę Do serii ataków bombowych doszło w czwartek rano. Zginęło co najmniej 60 osób.
Tagi: algieria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz