Notowania

wiadomości
18.05.2011 12:26

Amerykański senator John McCain gościem Wrocław Global Forum

Senator John McCain, kandydat Partii Republikańskiej na urząd prezydenta USA w 2008 roku, będzie gościem Wrocław Global Forum, które odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska w dniach 9-11 czerwca.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Senator John McCain, kandydat Partii Republikańskiej na urząd prezydenta USA w 2008 roku, będzie gościem Wrocław Global Forum, które odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska w dniach 9-11 czerwca. *

Jak podkreślono w komunikacie przekazanym PAP, we Wrocławiu senator McCain odbierze nagrodę Freedom Award. Wyróżnienie przyznawane jest osobom, które walczą o wolność, demokrację oraz swobody obywatelskie.

Głównymi tematami tegorocznej edycji Wrocław Global Forum będą stosunki Europy ze Stanami Zjednoczonymi, Partnerstwo Wschodnie, miejsce Europy Środkowej w światowej gospodarce oraz przyszłość Białorusi i rewolucje w Afryce Północnej.

Forum otworzy wystąpienie prezydenta Bronisława Komorowskiego. W dyskusjach panelowych będzie uczestniczyć kilkuset gości z całego świata, w tym byli i obecni prezydenci, premierzy i ministrowie, politycy, dyplomaci i intelektualiści.

Według komunikatu, podczas WGF 2011 zostaną przyznane nagrody Freedom Awards. W tym roku, oprócz McCaina, nagrody te otrzymają opozycjoniści z Białorusi: Ales Bialiatski, Natalia Kaliada, Zhanna Litvina oraz blogerka i jedna z założycielek egipskiego młodzieżowego ruchu 6 kwietnia - Esraa Abdel Fattah.

Nagrodami uhonorowane zostały także narody polski i mołdawski za walkę o demokrację na świecie i za szerzenie transatlantyckich wartości - wolności słowa i praw człowieka.

W ich imieniu wyróżnienia odbiorą minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski i premier Mołdawii Vladimir Filat. Za te wartości nagrodzeni zostali także założyciele "Gazety Wyborczej" - Helena Łuczywo i Adam Michnik.(PAP)

pdo/ par/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz