Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Analitycy: benzyna na stacjach będzie taniała

0
Podziel się:

Według analityków rynku paliwowego, ceny benzyny w zbliżającym się tygodniu
będą spadały, natomiast nie zmieni się cena oleju napędowego. Obecnie średnia cena benzyny 95
kształtuje się na poziomie 4,32 zł za litr, oleju napędowego 3,69 zł za litr.

Według analityków rynku paliwowego, ceny benzyny w zbliżającym się tygodniu będą spadały, natomiast nie zmieni się cena oleju napędowego. Obecnie średnia cena benzyny 95 kształtuje się na poziomie 4,32 zł za litr, oleju napędowego 3,69 zł za litr.

Jak podaje w piątkowej analizie biuro Reflex oraz portal e-petrol, w mijającym tygodniu na stacjach nadal spadały ceny benzyny i oleju napędowego. Natomiast wzrosły ceny hurtowe paliw.

"Ostatecznie wpływ na ceny olejów przed końcem roku będzie miała pogoda na półkuli północnej. Jeśli temperatury powietrza będą się kształtowały poniżej normy, to będzie oznaczało wyższy popyt na oleje, a co za tym idzie także wyższe ceny" - informuje Reflex.

W ostatnim tygodniu, średnia cena litra popularnej benzyny bezołowiowej 95 wynosiła 4,32 zł, co oznacza jej spadek w ciągu tygodnia o około 4 grosze na litrze. Cena oleju napędowego spadła o około 2 gr/l i wynosi około 3,69 zł/l.

Pod koniec ubiegłego tygodnia na giełdzie w Londynie cena baryłki ropy Brent spadła do poziomu 65 dolarów. Kluczowa dla poziomu cen była środowa sesja, kiedy notowania listopadowych kontraktów na ropę osiągnęły poziom 70 dolarów. W ciągu mijającego tygodnia na rynku zachodnioeuropejskim w transakcjach benzyny, jak i oleje napędowe podrożały o ok. 6 proc. (PAP)

awy/ je/ mag/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)