Notowania

książe william
28.03.2011 15:58

Anarchiści zakłócą ślub Williama i Kate?

Anarchiści dają sygnał że uroczystość może być zakłócona. Policja, być może, dostanie specjalne uprawnienia na ten czas.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Brytyjska policja obawia się, że anarchiści mogą próbować zakłócić ślub księcia Williama i Kate Middleton 29 kwietnia - informują dzisiaj media.

Komendant londyńskiej policji Bob Broadhurst powiedział w radiu BBC, że nie jest wykluczone przyznanie funkcjonariuszom specjalnych uprawnień, zezwalających na zatrzymywanie i przeszukiwanie ludzi na ulicy.

Na anarchistycznych stronach internetowych pojawiły się sygnały, że uroczystość może zostać zakłócona - informuje agencja Reutera. Na jednej ze stron znalazł się np. apel, by zagwarantować, że młoda para _ zapamięta ten szczególny dzień _.

Książę William i Kate Middleton wezmą ślub 29 kwietnia w londyńskim Opactwie Westminsterskim.

Deklaracja policji padła po postawieniu zarzutów ok. 150 osobom, zatrzymanym po sobotniej wielotysięcznej demonstracji w centrum Londynu przeciwko cięciom budżetowym. Zamaskowani młodzi ludzie dewastowali wystawy sklepowe i witryny banków; nie oszczędzili też luksusowego hotelu Ritz. Rannych zostało ponad 80 osób, w tym ok. 30 policjantów.

Wokół Opactwa Westminsterskiego, gdzie odbędzie się uroczystość, ma być wzniesione specjalne ogrodzenie. Według policji jest zbyt wcześnie, by zadecydować, czy goście będą poddawani rewizji.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/0/135936_tiny.jpg ) ] (http://platine.pl/william-i-kate-do-slubu-pojada-zlota-bryczka-0-799345.html) William i Kate do ślubu pojadą złotą bryczką Tą samą, którą do ślubu jechała Księżna Diana i Książę Karol. W królewskich stajniach trwa wielkie polerowanie.
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/198/132550_tiny.jpg ) ] (http://platine.pl/na-slubie-ksiecia-williama-kapelusze-obowiazkowe-0-776639.html) Na ślubie Księcia Williama kapelusze obowiązkowe Swoją obecność na królewskim ślubie zapowiedzieli już Beckhamowie i król Arabii Saudyjskiej. Zabraknie Obamy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t136193.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/200;tys;na;ulicach;londynu;przeciw;oszczednosciom,59,0,801339.html) 200 tys. na ulicach Londynu, przeciw oszczędnościom Protestują związkowcy, studenci, anarchiści i mniejszości seksualne. To największy zryw społeczny od czasu demonstracji przeciwko wojnie w Iraku z 2003 roku.
Tagi: książe william, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz