Notowania

śledcza
10.02.2010 16:13

Anita Błochowiak przed hazardową komisją śledczą

Komisja śledcza badająca tzw. aferę hazardową w środę po godz. 16.00 rozpoczęła przesłuchanie posłanki Lewicy Anity Błochowiak.

Podziel się
Dodaj komentarz

Komisja śledcza badająca tzw. aferę hazardową w środę po godz. 16.00 rozpoczęła przesłuchanie posłanki Lewicy Anity Błochowiak.

Błochowiak została wezwana przed komisję w związku z pracami nad projektem noweli ustawy o grach i zakładach wzajemnych za czasów rządu SLD.

Projekt zakładał, że podatek od gier na automatach o niskich wygranych miał być zryczałtowany i wynosić 200 euro miesięcznie od jednego automatu. Jednak w trakcie prac sejmowej podkomisji zgłoszona została poprawka zmniejszająca podatek z 200 do 50 euro.

Nie udało się jednoznacznie wyjaśnić, kto był autorem tej poprawki - w tzw. białej księdze dotyczącej prac nad tą nowelizacją są dokumenty, które wymieniają w tym kontekście albo Anitę Błochowiak (SLD), albo Zbigniewa Chlebowskiego (PO). Ostatecznie Sejm uchwalił tzw. kroczący podatek od automatów o niskich wygranych (rósł od poziomu 50 euro w 2003 r. do 125 euro w 2006 r.).

Bartosz Arłukowicz (Lewica) zapowiedział, że nie będzie zadawał pytań Błochowiak. (PAP)

mzk/ ura/ gma/

Tagi: śledcza, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz