Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Apel o pokój po obaleniu Gbagbo

0
Podziel się

Wybrzeże Kości Słoniowej: Trwają zamieszki po aresztowaniu byłego prezydenta Laurenta Gbagbo.

Apel o pokój po obaleniu Gbagbo
(PAP/EPA)
bDBrzkRh

Przewodniczący Ludowego Frontu Wybrzeża Kości Słoniowej (FPI), partii której przywódcą był aresztowany niedawno były prezydent Laurent Gbagbo, wezwał zwolenników i aktywistów tego ugrupowania do złożenia broni oraz do pojednania narodowego.

Pascal Affi N'Guessan odczytał deklarację, w której zaapelował o _ położenie kresu zabójstwom naszych współobywateli _ i podkreślił, że mieszkańcy Wybrzeża Kości Słoniowej _ muszą mieć szansę powrotu pokoju oraz powstrzymania aktów odwetu, zabójstw i kradzieży _.

Gbagbo, który sprawował władzę w kraju od roku 2000, odmawiał uznania swojej porażki w wyborach z 28 listopada ubiegłego roku i wraz z lojalnymi wobec niego oddziałami wojskowymi przekształcił największe miasto w kraju - Abidżan w swoją twierdzę. Doszło do zbrojnej konfrontacji z siłami uznawanego przez społeczność międzynarodową prezydenta Alassane Ouattary oraz ataków na ludność cywilną, których dopuszczały się obie strony. W poniedziałek Gbagbo został zatrzymany, po tym jak żołnierze francuscy oraz sił pokojowych ONZ zbombardowali pałac prezydencki.

bDBrzkRj
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/67/t77123.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nato;zaatakowalo;bunkry;z;amunicja,229,0,812005.html) NATO zaatakowało bunkry z amunicją Koalicja bombarduje kolejne cele w Libii. Tym razem w Trypolisie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t136832.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezydent;szturmuje;bunkier;gbagbo,82,0,807506.html) Prezydent szturmuje bunkier Gbagbo Wybrzeże Kości Słoniowej wciąż niespokojne. Były prezydent nie chce odejść.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t136782.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/atak;na;palac;prezydencki;w;abidzanie,37,0,806181.html) Atak na pałac prezydencki w Abidżanie Siły Alassane Ouattary przeszły do zdecydowanego natarcia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/52/t85044.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/walki;w;wks;paryz;wysyla;wojsko,129,0,805505.html) Walki w WKS. Paryż wysyła wojsko Prezydent Francji Nicolas Sarkozy zwołał nadzwyczajne posiedzenie rządu poświęcone sytuacji w Wybrzeżu Kości Słoniowej.
bDBrzkRK
Źródło:
KOMENTARZE
(0)