Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Arabia Saudyjska i ZEA blokują usługi w BlackBerry

0
Podziel się

Władze Arabii Saudyjskiej poinformowały w poniedziałek operatorów
telefonii komórkowej, że w sierpniu zostaną zawieszone główne usługi komunikacyjne w telefonach
multimedialnych BlackBerry. W niedzielę podobny krok podjęły Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA).

bEirhQad

Władze Arabii Saudyjskiej poinformowały w poniedziałek operatorów telefonii komórkowej, że w sierpniu zostaną zawieszone główne usługi komunikacyjne w telefonach multimedialnych BlackBerry. W niedzielę podobny krok podjęły Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA).

Przedstawiciel jednej z trzech firm telekomunikacyjnych działających w Arabii Saudyjskiej powiedział agencji AFP, że notę w tej sprawie otrzymał z Komisji ds. Komunikacji i Technologii Informacyjnych (CITC).

Saudyjskie władze nie potwierdziły oficjalnie tych doniesień.

bEirhQaf

Jak podaje AFP, w poniedziałek rano użytkownicy BlackBerry, których w Arabii Saudyjskiej jest ponad 700 tysięcy, mogli korzystać z telefonów bez ograniczeń.

W niedzielę władze ZEA - państwa, gdzie z BlackBerry korzysta ok. 500 tys. osób - ogłosiły, że od 11 października do odwołania niemożliwe będzie wysyłanie SMS-ów i e-maili oraz korzystanie z internetu za pośrednictwem tych telefonów.

Według władz tego kraju, telefony multimedialne są niezgodne z prawem i nie spełniają wymogów bezpieczeństwa. Zaszyfrowane dane wysyłane są z nich na zagraniczne serwery, co uniemożliwia monitorowanie.

W zeszłym roku, państwowy operator Etisalat kazał użytkownikom telefonów BlackBerry w ZEA zainstalować aktualizację, która okazała się oprogramowaniem typu spyware, dającym władzom dostęp do prywatnych danych zapisanych w telefonach.

bEirhQal

Rządowi cenzorzy w ZEA i Arabii Saudyjskiej blokują dostęp do mediów, które mogą zawierać treści sprzeczne z konserwatywnymi islamskimi wartościami. (PAP)

jhp/ ap/

6714084 6713100

bEirhQaG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)