Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Arabia Saudyjska kupi więcej broni od USA

Kraj chce przeznaczyć dodatkowe 30 miliardów dolarów głównie na wyposażenie swojej marynarki wojennej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(c7f.navy.mil)

Arabia Saudyjska chce zwiększyć zakupy broni w Stanach Zjednoczonych do poziomu 90 miliardów dolarów z deklarowanych w ubiegłym roku 60 miliardów, by wzmocnić potencjał bojowy swej marynarki wojennej.

_ - Istnieje saudyjski plan wydania dodatkowych 30 miliardów dolarów na zwiększenie potencjału marynarki wojennej _ - powiedział zachodni dyplomata z państwa nad Zatoką Perską. Jak podaje Reuters, według innego urzędującego w tym regionie dyplomaty, _ ta dodatkowa suma obejmuje również wydatki na prace remontowe i szkolenie _.

Głównym militarnym i politycznym rywalem sunnickiej Arabii Saudyjskiej jest szyicki Iran.Doradca saudyjskiego rządu oświadczył, że oczekuje rychłego zawarcia umowy w sprawie modernizacji floty. - _ Niewielkie są szanse, by umowa nie doszła do skutku. Pieniądze zostaną przeznaczone głównie na unowocześnienie wschodniej eskadry floty _ - powiedział doradca, mając na myśli okręty, które stacjonują w Zatoce Perskiej.

Przedstawiciele władz USA deklarowali w ubiegłym roku, że opiewający na 60 miliardów dolarów program zostanie zrealizowany w ciągu 15 do 20 lat. Nie jest jasne, w jakim czasie zostanie wydane dodatkowe 30 miliardów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/141/t89997.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/transakcja;wszech;czasow;-;usa;dozbroja;saudyjczykow,181,0,675509.html) Transakcja wszech czasów - USA dozbroją Saudyjczyków Amerykanie dostarczą sprzęt za 48 mld euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/t125423.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obama;nie;wykluczamy;zbrojenia;libijskich;rebeliantow,139,0,802955.html) Obama: Nie wykluczamy zbrojenia libijskich rebeliantów Prezydent USA uważa, że nie będzie to jednak konieczne. Jego zdaniem Kaddafi wkrótce się ugnie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/41/t132393.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/usa;wzmocnia;flote;bo;chiny;sie;zbroja,92,0,775260.html) USA wzmocnią flotę, bo Chiny się zbroją Amerykanie apelują o niedemonstrowanie siły _ w sposób grożący lub prowokacyjny _
[ ( http://static1.money.pl/i/h/217/t132057.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/armia;zrobi;wszystko;by;zapewnic;spokoj,163,0,773539.html) Armia zrobi wszystko by zapewnić spokój Szefowie dyplomacji państw Zatoki Perskiej spotkają się w związku z sytuacją w Bahrajnie.
Tagi: gospodarka arabii saudyjskiej, arabia saudyjska, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz