Notowania

wiadomości
13.03.2011 15:35

Aresztowano podejrzanego o gwałt i usiłowanie zabójstwa 11-latki

# dochodzi informacja o areszcie #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi informacja o areszcie #

13.03. Radom (PAP) - Trzymiesięczny areszt zastosował w niedzielę sąd wobec 21-letniego mężczyzny podejrzanego o gwałt i usiłowanie zabójstwa 11-letniej dziewczynki - poinformowała PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz.

Dodała, że z uwagi na wątpliwości prokuratury co do stanu psychicznego podejrzanego, po zastosowaniu aresztu został on umieszczony w placówce psychiatrycznej opieki zdrowotnej, gdzie zostaną przeprowadzone badania.

Według rzeczniczki do przestępstwa doszło w piątek na terenie gminy Jasieniec (pow. grójecki). "21-letni Sebastian K., grożąc pozbawieniem życia 11-letniej dziewczynce, zaprowadził ją do lasu, gdzie przemocą doprowadził ją do obcowania płciowego. Zabrał jej też 35 zł, a następnie usiłował dokonać zabójstwa" - powiedziała rzeczniczka.

Według policji, mężczyzna pobił 11-latkę do tego stopnia, że straciła przytomność. Myśląc, że dziewczynka nie żyje, 21-latek ukrył jej ciało przykrywając gałęziami. Dziecko odzyskało przytomność i udając, że nie żyje czekało, aż mężczyzna odejdzie. Dziewczynka sama dotarła do domu. W tym czasie szukali już jej rodzice i policja.

11-latka z licznymi obrażeniami trafiła do szpitala. Szczegółowe informacje, które dziecko przekazało policjantom, pozwoliły im na szybkie wytypowanie i zatrzymanie 21-letniego Sebastiana K.

Prokuratura postawiła 21-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa oraz doprowadzenia 11-letniej dziewczynki przemocą do obcowania płciowego, a także zarzut rozboju.

W czasie przeprowadzonej przez prokuraturę wizji lokalnej z udziałem podejrzanego, przyznał się on jedynie do pobicia dziecka. Dziewczynka miała liczne obrażenia na całym ciele.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Grójcu. (PAP)

ilp/ jra/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz