Notowania

dyrektor
09.07.2009 19:49

Aresztowany dyrektor Dolnośląskiej Izby Rolniczej złożył rezygnację

Dyrektor Dolnośląskiej Izby Rolniczej (DIR) Leszek G., który od kilku tygodni przebywa w areszcie, złożył rezygnację z pełnionej funkcji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dyrektor Dolnośląskiej Izby Rolniczej (DIR) Leszek G., który od kilku tygodni przebywa w areszcie, złożył rezygnację z pełnionej funkcji.

G. trafił do aresztu w związku ze śledztwem w sprawie przekroczenia uprawnień przy przyznawaniu środków unijnych.

Jak powiedział w czwartek PAP wicedyrektor DIR Marek Tarnacki, który od czasu aresztowania G. kieruje Izbą, w piśmie zaadresowanym do Walnego Zgromadzenia Izby G. zrezygnował z funkcji dyrektora.

Tarnacki zaznaczył, że odwołanie G. będzie głosowane na najbliższym zebraniu Walnego Zgromadzenia Izby. Wtedy też zostanie prawdopodobnie wybrany nowy dyrektor.

"Chcielibyśmy, aby zebranie odbyło się jak najszybciej i jednocześnie ze względu na wagę sprawy, aby uczestniczyli w nim wszyscy delegaci z Dolnego Śląska" - powiedział Tarnacki.

Tarnacki nie chciał komentować decyzji aresztowanego dyrektora. Wcześniej Walne Zgromadzenie, które zebrało się pod koniec czerwca, nie odwołało G. z pełnionej funkcji.

Wówczas Tarnacki tłumaczył tę decyzję względami etycznymi w stosunku do dyrektora i całego samorządu Izby. "Postępując inaczej moglibyśmy skrzywdzić zarówno dyrektora, jak i cały samorząd, który jest instytucją przejrzystą, zasługującą na to, aby bronić jej dobrego imienia" - mówił wicedyrektor.

Leszek G. został zatrzymany w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji przy przyznawaniu środków unijnych. Wrocławska prokuratura postawiła mu zarzuty ws. przekroczenia uprawnień w celu uzyskania korzyści majątkowych, a 19 czerwca został aresztowany na dwa miesiące. Leszek G. startował w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego z drugiego miejsca na liście PSL.

W tej sprawie takie same zarzuty usłyszała również dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Wrocławiu Bożena R. Zarzuty wobec niej dotyczą okresu, gdy była zastępcą dyrektora Dolnośląskiej Izby Rolniczej. Kobieta miała wskazywać osoby, które otrzymają dotację z Unii Europejskiej na rozpoczęcie własnej działalności.

W stosunku do Bożeny R. prokuratura zastosowała środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 50 tys. zł oraz zakaz opuszczania kraju. Nie może także pracować przy rozdziale pieniędzy z Unii Europejskiej. (PAP)

pdo/ umw/ wkr/ jbr/

Tagi: dyrektor, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz