Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Argentyna: Zaginiony w Andach odnalazł się po czterech miesiącach

0
Podziel się

58-letni Urugwajczyk, który zaginął przed czterema miesiącami w
argentyńskich Andach, został odnaleziony w niedzielę żywy po przetrwaniu górskiej zimy na wysokości
blisko 3 tys. metrów nad poziomem morza - poinformowały media w Argentynie i Urugwaju.

bEriBjOZ

58-letni Urugwajczyk, który zaginął przed czterema miesiącami w argentyńskich Andach, został odnaleziony w niedzielę żywy po przetrwaniu górskiej zimy na wysokości blisko 3 tys. metrów nad poziomem morza - poinformowały media w Argentynie i Urugwaju.

Raul Fernando Gomez Circunegui chciał przejechać z Chile do Argentyny motocyklem, ale gdy ten się zepsuł, kontynuował podróż pieszo i stracił orientację w burzy śnieżnej. Badający poziom śniegów pracownicy administracji prowincji San Juan na północnym zachodzie Argentyny natrafili na niego w górskim schronie, obok którego przechodzili.

Zobaczywszy ludzi, silnie osłabiony Gomez zdołał dowlec się do drzwi i otworzyć je, demonstrując w ten sposób swoją obecność. Przeprowadzone badania lekarskie ujawniły, że pomimo utraty 20 kilogramów masy ciała oraz odwodnienia jest w zadowalającym stanie. Za kilka dni ma zostać wypisany ze szpitala.

bEriBjPb

W trakcie pobytu na górskim pustkowiu Gomez żywił się cukrem, rodzynkami i pozostawionymi w schronie zapasami, jak też upolowanymi szczurami.

Na półkuli południowej kończy się obecnie zima. (PAP)

dmi/

14538093

bEriBjPC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)