Notowania

wojna w korei
03.04.2013 23:16

Armia Korei Płn. "zatwierdziła" atak nuklearny na USA

Sztab generalny armii Korei Północnej opublikował oświadczenie zatwierdzające bezlitosną operację wojsk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Sztab generalny armii Korei Północnej opublikował oświadczenie stwierdzające, że ostatecznie _ zbadano i zatwierdzono _ atak na USA, z potencjalnym użyciem broni nuklearnej - poinformowała oficjalna agencja prasowa KCNA. *

- _ Oficjalnie informujemy Biały Dom i Pentagon, że ciągle nasilająca się wroga polityka wobec KRLD i lekkomyślne groźby nuklearne będą zdruzgotane przez silną wolę całego personelu wojskowego i naród oraz mniejsze, lżejsze i zróżnicowane uderzenie nuklearne _ - głosi oświadczenie przekazane przez rzecznika Sztabu Generalnego armii Korei Północnej.

Według rzecznika _ bezlitosna operacja _ wojsk północnokoreańskich _ została ostatecznie zbadana i zatwierdzona _.

USA instalują rakiety
Stany Zjednoczone wyślą w nadchodzących tygodniach system obrony przeciwrakietowej na wyspę Guam (terytorium zamorskie USA w zachodniej części Pacyfiku) w związku z groźbami Korei Północnej - poinformował w środę Pentagon.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/207/243407.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ban;ki;mun;o;kryzysie;koreanskim;to;sie;musi;skonczyc,200,0,1280456.html) *"To się musi skończyć". Bo dojdzie do wojny * Sekretarz Generalny ONZ wezwał do negocjacji w sprawie kryzysu koreańskiego. Ban ostrzegł Pjongjang przed prowadzeniem kolejnych prób jądrowych.

Będzie to system THAAD, służący do obrony przed balistycznymi pociskami rakietowymi. - Stany Zjednoczone zachowują czujność w obliczu północnokoreańskich prowokacji i są gotowe bronić terytorium USA, naszych sojuszników i naszych interesów narodowych - podkreśliła rzeczniczka Pentagonu. W ostatnim czasie napięcie na Półwyspie Koreańskim znacznie wzrosło.

21 marca Korea Północna zagroziła atakiem na amerykańskie bazy morskie w Japonii i na wyspie Guam. Była to odpowiedź Phenianu na przelot bombowców strategicznych USA w pobliżu Półwyspu Koreańskiego.

Traktują te zagrożenia _ poważnie __ - Próbujemy przekonać Koreę Północną, że nie leży w jej interesie kontynuowanie prac nad bronią nuklearną. Mają już zdolności nuklearne i rakietowe. Nasilili buńczuczną, niebezpieczną retorykę. Pewne działania, jakie podjęli w ostatnich tygodniach, stanowią realne i wyraźne zagrożenie dla interesów naszych sojuszników, począwszy od Korei Południowej i Japonii, ale też groźby te dotyczą bezpośrednio Stanów Zjednoczonych _ - powiedział Hagel, wskazując m.in. na północnokoreańskie groźby ataku na amerykańskie bazy morskie na wyspie Guam, na Hawaje czy Zachodnie Wybrzeże USA.

Przemawiając w National Defense University, nowy sekretarz obrony USA zapewnił, że zarówno on, jak i prezydent Barack Obama traktują te zagrożenia _ poważnie _ i robią wszystko, co w ich mocy, łącznie ze współpracą z Chinami, by rozładować napięcie na Półwyspie Koreańskim.

_ - Ale, jak już kiedyś mówiłem, można się pomylić tylko raz. Nie chcę być sekretarzem obrony, który raz się pomylił _ - dodał były republikański senator, wyrażając nadzieję, że Korea Północna osłabi swą retorykę i wejdzie na drogę pokoju i współpracy z sąsiadami, co zapewni ogromne korzyści jej mieszkańcom.

W ostatnim czasie napięcie na Półwyspie Koreańskim znacznie wzrosło. Pod koniec ubiegłego tygodnia północnokoreański przywódca Kim Dzong Un postawił w stan gotowości północnokoreańskie wojska rakietowe w odpowiedzi na przelot dwóch amerykańskich bombowców strategicznych B-2 nad Półwyspem Koreańskim. W sobotę Korea Płn. ogłosiła, że weszła w stan wojny z Koreą Południową.

Hagel przeprowadził wczoraj wieczorem czasu waszyngtońskiego rozmowę telefoniczną z ministrem obrony Chin Chang Wanquanem.

_ - Kontynuujemy zacieśnianie związków z Chinami, to wielka siła i taką pozostanie _ - mówił sekretarz obrony. Podkreślił, że mimo różnic USA będą budować platformę współpracy z Chinami opartą na wspólnych interesach. _ Korea Północna jest dobrym przykładem tych wspólnych interesów. Z pewnością Chińczycy nie chcą teraz skomplikowanej, zapalnej sytuacji, która mogłaby przerodzić się w wojnę _ - powiedział Hagel. _ To też z pewnością nie leży w interesie naszym i naszych sojuszników _ - dodał.

Czytaj więcej w Money.pl
Korea Północna stanowi realne zagrożenie Traktujemy te zagrożenia poważnie - oświadczył dziś sekretarz obrony USA Chuck Hagel.
USA uzbroją w rakiety Guam. Gotowi na atak Stany Zjednoczone zachowują czujność w obliczu północnokoreańskich prowokacji i są gotowe bronić terytorium USA- poinformował Pentagon.
USA gotuje się do wojny z Koreą Północną Siły zbrojne Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej opracowały wspólny plan działania.
Tagi: wojna w korei, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz