Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Asad dziękuje Putinowi za poparcie

0
Podziel się

Prezydent Syrii Baszar el-Asad podziękował prezydentowi Rosji Władimirowi
Putinowi za poparcie udzielane władzom w Damaszku - poinformował w poniedziałek w Moskwie minister
spraw zagranicznych Syrii Walid el-Mualim.

bEpEihMB

Prezydent Syrii Baszar el-Asad podziękował prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi za poparcie udzielane władzom w Damaszku - poinformował w Moskwie minister spraw zagranicznych Syrii Walid el-Mualim.

Szef syryjskiej dyplomacji wypowiadał się na początku spotkania ze swym rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Ławrowem.

Według Mualima _ Asad przekazał podziękowania Putinowi za jego stanowisko _ w sprawie sytuacji w Syrii, gdzie od 2011 roku trwa wojna domowa. Rosja jest głównym sojusznikiem reżimu syryjskiego na arenie międzynarodowej.

bEpEihMD

W trakcie konfliktu wewnętrznego w Syrii państwa zachodnie przedkładały w Radzie Bezpieczeństwa ONZ propozycje rezolucji krytykujące reżim prezydenta Asada. Projekty nie zostały uchwalone na skutek konsekwentnego sprzeciwu Rosji i Chin, które jako stali członkowie RB ONZ mają prawo weta.

Rosja kategorycznie sprzeciwia się też planowanym przez USA atakom na cele w Syrii w odpowiedzi na użycie przez reżim Asada, jak twierdzą Amerykanie, broni chemicznej 21 sierpnia na przedmieściach Damaszku i śmierć ponad 1400 osób. W trwającym od 2,5 roku konflikcie syryjskim zginęło już ponad 100 tys. ludzi.

bEpEihNe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)