Notowania

izrael
21.03.2013 07:53

Atak rakietowy na Izrael w czasie wizyty Obamy

W wyniku eksplozji nikt nie został ranny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Dwie rakiety wystrzelone z palestyńskiej Strefy Gazy eksplodowały w czwartek rano na południu Izraela, kiedy z wizytą w tym kraju przebywa prezydent USA Barack Obama - poinformowała izraelska policja. W wyniku eksplozji nikt nie został ranny.

- _ Jedna z rakiet wybuchła na podwórku domu w mieście Sderot, powodując zniszczenia. Drugi pocisk eksplodował na polu _ - powiedział rzecznik policji.

Do ostrzału doszło podczas drugiego dnia wizyty amerykańskiego prezydenta, który w czwartek ma spotkać się na Zachodnim Brzegu Jordanu z prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem.

Poprzednio pociski rakietowe wystrzelone ze Strefy Gazy spadły na Izrael 26 lutego w pobliżu Aszkelonu na południu kraju. Również wówczas nikt nie odniósł obrażeń. Był to pierwszy atak rakietowy od czasu ośmiodniowej operacji izraelskich wojsk w kontrolowanej przez radykalne palestyńskie ugrupowanie Hamas Strefie Gazy w listopadzie 2012 roku. Zginęło wówczas 177 Palestyńczyków, w tym ponad 100 cywili, oraz sześciu Izraelczyków: czterech cywili i dwóch żołnierzy.

Czytaj więcej w Money.pl
Obama uważa, że Izrael może atakować Zastrzega jednak, że preferowałby rozwiązanie pozwalające na uniknięcie ofensywy wojsk lądowych.
Obama zareagował na działania Izraela Jak wynika z komunikatu Białego Domu, Obama po raz kolejny podkreślił, że Izraelczycy mają prawo do obrony i wyraził żal z powodu ofiar po obu stronach konfliktu.
Przekazali Izraelowi plan ataku na Iran? Doradca izraelskiego premiera Harel Locker odmówił skomentowania sprawy.
Tagi: izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz