Notowania

wiadomości
27.01.2014 04:46

Atak rakietowy USA na przywódcę siatki terrorystycznej w Somalii

USA dokonały ataku rakietowego, którego celem był domniemany przywódca terrorystów w południowej Somalii. Jak poinformowała stacja telewizyjna CNN, powołując się na urzędnika administracji waszyngtońskiej, mężczyzna miał ścisłe związki z Al-Kaidą i islamistyczną milicją Al-Szabab.

Podziel się
Dodaj komentarz

*USA dokonały ataku rakietowego, którego celem był domniemany przywódca terrorystów w południowej Somalii. Jak poinformowała stacja telewizyjna CNN, powołując się na urzędnika administracji waszyngtońskiej, mężczyzna miał ścisłe związki z Al-Kaidą i islamistyczną milicją Al-Szabab. *

Urzędnik, którego cytuje CNN, nie chciał jednak powiedzieć, czy atak zakończył się powodzeniem, czy też nie. Zazwyczaj USA wykorzystują samoloty bezzałogowe, tak zwane drony, do ataków na cele w Somalii.

Od ponad dwóch lat powiązane z Al-Kaidą ugrupowanie Al-Szabab walczy z rządem Somalii, który wspierają wojska Unii Afrykańskiej. W walkach i atakach terrorystycznych zginęły już tysiące ludzi.

Al-Szabab przyznało się do zamachu na centrum handlowe w stolicy Kenii, Nairobi, we wrześniu 2013 roku, w którym zginęło blisko 70 osób. Był to odwet za udział wojsk kenijskich w walkach przeciwko islamistom w Somalii. (PAP)

15586416 15586323

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz