Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Atak Zachodu na Syrię. Rosja ostrzega przed chaosem

0
Podziel się

Według Kremla oskarżenia krajów zachodnich o użycie broni chemicznej nie są poparte dowodami.

Atak Zachodu na Syrię. Rosja ostrzega przed chaosem
(Sebastian Derungs /<br>World Economic Forum/<br>CC/Flickr)
bDYbsysB

Rada Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej ostrzegła, że atak militarny Zachodu na Syrię doprowadzi do chaosu na Bliskim Wschodzie i umocnienia pozycji Al-Kaidy.

Rada Bezpieczeństwa FR, będąca organem doradczym prezydenta tego kraju Władimira Putina, oświadczyła też, że oskarżenia krajów zachodnich pod adresem rządu Syrii o użycie broni chemicznej nie są poparte dowodami.

- _ W cieniu pozostaje pytanie, jaki rzeczywisty cel chcą osiągnąć ci, którzy dążą do zakrojonej na szeroką skalę wojny. W praktyce będzie to najprawdopodobniej niesterowalny chaos na całym Bliskim Wschodzie oraz umocnienie pozycji struktur ekstremistycznych i terrorystycznych, w tym Al-Kaidy _ - oznajmił niewymieniony z nazwiska przedstawiciel Rady Bezpieczeństwa FR, cytowany przez agencję Interfax.

bDYbsysD

Rozmówca rosyjskiej agencji określił plany uderzenia wojskowego Zachodu na Syrię jako _ awanturę _, w wyniku której _ będą nadal cierpieć nie tylko Syryjczycy i ich sąsiedzi, lecz również obywatele państw zachodnich _.

Przedstawiciel Rady Bezpieczeństwa FR oświadczył, że _ użycie broni chemicznej w Syrii - tak jak w każdym innym konflikcie - jest niedopuszczalne _. _ - Wszelako na razie nie ma odpowiedzi na pytanie, kto jej użył: opozycja czy siły rządowe. Odpowiedź powinni dać kompetentni specjaliści z grupy ONZ, którzy obecnie prowadzą tam dochodzenie _ - wskazał reprezentant Kremla.

_ - Z ust polityków USA, Wielkiej Brytanii i Francji słyszymy oświadczenia o rzekomo posiadanych przez nich dowodach. Jednak dlaczego mamy im wierzyć na słowo? Gdzie są same dowody? _ - powiedział przedstawiciel Rady Bezpieczeństwa FR.

Na czele Rady Bezpieczeństwa FR stoi prezydent. Na co dzień jej pracami kieruje sekretarz, którym obecnie jest zausznik Putina - Nikołaj Patruszew, b. dyrektor Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB)
.

bDYbsysJ

W skład tej struktury wchodzą m.in.: premier, szef Administracji Prezydenta, przewodniczący obu izb parlamentu, ministrowie spraw zagranicznych, spraw wewnętrznych i obrony, a także dyrektorzy FSB i Służby Wywiadu Zagranicznego (SWR).

Rosja jest głównym sojusznikiem Syrii. W Radzie Bezpieczeństwa ONZ wraz z Chinami blokuje rezolucje mające na celu potępienie i wywarcie presji na syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada.

Czytaj więcej w Money.pl
W Syrii użyto broni chemicznej? Inspektorzy... Inspektorzy ONZ potrzebują jeszcze czterech dni na zakończenie badań w Syrii dotyczących domniemanego użycia tam broni chemicznej.
"Użycie sarinu to mogła być prowokacja" Rzecznik rosyjskiego MSZ oświadczył, że okoliczności, w jakich pojawiły się doniesienia o użyciu broni chemicznej sugerują, że atak mógł być prowokacją syryjskiej opozycji.
NATO naciska na Damaszek. Żąda śledztwa USA wesprą militarnie rebeliantów, co z zadowoleniem przyjęła walcząca z Asadem opozycja syryjska.
bDYbsyte
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)