Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Atak zimy na Łotwie. Bezpłatny transport publiczny dla kierowców

0
Podziel się

Zima zaatakowała Łotwę. W Rydze gruba warstwa śniegu na ulicach tak bardzo utrudnia ruch, że kierowcom zaoferowano bezpłatne korzystanie ze środków komunikacji miejskiej.

Atak zimy na Łotwie. Bezpłatny transport publiczny dla kierowców
(CyberMacs/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)
bDzOeeWJ

W Rydze gruba warstwa śniegu na ulicach tak bardzo utrudnia ruch, że kierowcom zaoferowano bezpłatne korzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Żeby pojechać za darmo, wystarczy wylegitymować się prawem jazdy.

Poważne kłopoty mają łotewskie koleje. W wielu miejscach tory są zablokowane drzewami, które połamały się pod ciężarem śniegu. Z powodu zerwanych linii energetycznych na północy kraju około 200 gospodarstw domowych przez wiele godzin było pozbawionych prądu - informują w czwartek lokalne media.

Na zaśnieżonych i oblodzonych drogach doszło do kilkudziesięciu wypadków. Na najbliższe dni meteorolodzy zapowiadają zamiecie i zawieje śnieżne.

bDzOeeWL
Czytaj więcej w Money.pl
"Zimówki" obowiązkowe Czy nowe prawo jest potrzebne?
Ostrzegają. To może zaskoczyć kierowców IMGW przestrzega przed opadami śniegu i deszczu ze śniegiem. W wielu miastach może być dziś bardzo ślisko.
Zima nawet tam. Paraliż na tysiącu dróg W Stambule spadło prawie pół metra śniegu. W wiejskich regionach na wschodzie kraju nieprzejezdnych jest ok. 1000 dróg.
bDzOeeXm
Źródło:
KOMENTARZE
(0)