Notowania

kolejne
23.11.2009 15:41

Augustów: Mieszkańcy zapowiadają kolejną pikietę dot. obwodnicy

Mieszkańcy Augustowa (Podlaskie) zapowiedzieli na środę pikietę przed Urzędem Miejskim w sprawie przyspieszenia prac przy budowie obwodnicy miasta. Pikieta ma potrwać dwie godziny.

Podziel się
Dodaj komentarz

Mieszkańcy Augustowa (Podlaskie) zapowiedzieli na środę pikietę przed Urzędem Miejskim w sprawie przyspieszenia prac przy budowie obwodnicy miasta. Pikieta ma potrwać dwie godziny.

Pikietę organizuje Obywatelski Komitet Obrony Budowanej Obwodnicy Augustowa. Jej przewodniczący Andrzej Chmielewski nie wyklucza, że przerodzi się ona w blokadę drogi krajowej nr 8. Tak działo się wcześniej podczas kilkunastu takich pikiet prowadzonych przez mieszkańców.

Chmielewski powiedział PAP, że mieszkańcy Augustowa ponownie zostali oszukani przez rząd w sprawie budowy obwodnicy. "Wiosną tego roku ministrowie Schetyna i Grabarczyk obiecali, że latem będzie gotowy raport oddziaływania na środowisko drogi, która ma być budowana przez miejscowość Raczki i obwodnica powstanie bardzo szybko. Tymczasem nie ma raportu i prac przy obwodnicy" - dodał Chmielewski.

Dlatego mieszkańcy wyjdą w środę na ulicę i od godziny 14 do 16 będą pikietowali na rondzie Marconiego przy Urzędzie Miejskim w Augustowie.

"Komitet organizuje pikietę, ale co zrobią mieszkańcy, czy zablokują drogę, tego nie wiem" - powiedział PAP Chmielewski.

Sprawa budowy obwodnicy Augustowa, której fragment miał przebiegać przez cenną przyrodniczo Dolinę Rospudy, toczy się od kilku lat. Powstał wokół niej konflikt społeczny. Za budową byli mieszkańcy, którzy w ramach poparcia kilkanaście razy wychodzili blokować drogę krajową. Po protestach ekologów i stanowisku Komisji Europejskiej doszło jednak do zmiany przebiegu obwodnicy Augustowa. Budowa drogi została wstrzymana najpierw w obszarze Natura 2000, potem na pozostałych odcinkach.

Wiosną tego roku rząd postanowił, że obwodnica zostanie zbudowana do 2013 roku a droga będzie przebiegała zupełnie inną trasą - przez Raczki. Do końca lipca miał być gotowy raport oddziaływania obwodnicy na środowisko, jednak ciągle go nie ma. (PAP)

bur/ je/ jra/

Tagi: kolejne, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz