Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Austria: W rezydencji ambasadora Libanu znaleziono ciało pokojówki

0
Podziel się

W piwnicy rezydencji ambasadora Libanu w Wiedniu Iszaii El Churego
(Ishaya El Khoury) we wtorek znaleziono ciało zamordowanej kobiety - poinformowała austriacka
policja.

bEgsqXVh

W piwnicy rezydencji ambasadora Libanu w Wiedniu Iszaii El Churego (Ishaya El Khoury) we wtorek znaleziono ciało zamordowanej kobiety - poinformowała austriacka policja.

Na ciele pochodzącej z Filipin 30-letniej pokojówki było wiele ran kłutych. Policja rozpoczęła dochodzenie w tej sprawie.

Ciało znalazła około godz. 10 rano pracująca w rezydencji ambasadora kucharka. Leżało na podłodze w znajdującym się w piwnicy pokoju, w którym mieszkała zamordowana kobieta. Policja nie znalazła żadnych śladów włamania.

bEgsqXVj

Pokojówka była zamężna, nie miała dzieci. W rezydencji ambasadora Libanu pracowała od 2007 roku.

Policja na razie nie ustaliła, jakie mogły być motywy zabójstwa. "Prowadzimy dochodzenie we wszystkich kierunkach" - oświadczyła jej rzeczniczka.

Sam ambasador Libanu w Austrii od kilku dni przebywał na wakacjach.

Libańskie służby dyplomatyczne zaalarmowały austriacką policję i pozwoliły funkcjonariuszom przeszukać rezydencję - poinformował rzecznik austriackiego MSZ Peter Launsky-Tieffenthal.

bEgsqXVp

Ta śmierć to "sprawa osobista" i "wypadek ten nie dotyczy libańskiej misji dyplomatycznej w Wiedniu" - oświadczyło Ministerstwo Spraw Zagranicznych Libanu. Zapewniło też, że Liban będzie "w pełni współpracował z władzami prowadzącymi śledztwo".

Ambasador Libanu, "który wraz z rodziną był na wakacjach w Bejrucie, skrócił swój pobyt i we wtorek wieczorem wrócił do Wiednia" - podało ministerstwo.(PAP)

keb/ mc/

5391154

bEgsqXVK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)