Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Awaria kolei linowej w Beskidach. Na trasie utknęło 40 osób

0
Podziel się:

Służby naprawcze uruchomiły już dodatkowy napęd, ale ściąganie narciarzy jest powolne - poinformowali ratownicy GOPR.

Awaria kolei linowej w Beskidach. Na trasie utknęło 40 osób
(Piotr P./CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Awaria kolei linowej na Skrzyczne w Szczyrku (Śląskie) spowodowała, że na trasie utknęło w niedzielę wczesnym popołudniem około 40 osób. Służby naprawcze uruchomiły już dodatkowy napęd, ale ściąganie narciarzy jest powolne - poinformowali ratownicy GOPR.

Naczelnik grupy beskidzkiej GOPR Jerzy Siodłak powiedział, że osoby, które utknęły na trasie wyciągu są przemarznięte. Siedzą na kanapach kilka metrów nad ziemią od 2 godz., a w rejonie Skrzycznego temperatura wynosi - 11 stopni C.

Jak powiedział Siodłak służby naprawcze zdołały uruchomić oparty na silnikach diesla napęd awaryjny, dzięki czemu prawdopodobnie nie będzie konieczna interwencja ratowników GOPR. Ośmiu z nich jest jednak na trasie kolejki i w każdej chwili może podjąć akcję ściągania narciarzy przy pomocy lin.

Awarii uległa górna część wyciągu na Skrzyczne. Została oddana do użytku w połowie grudnia ubiegłego roku. Obiekt należy do Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku. Przewozi turystów i narciarzy z Hali Jaworzyny na Skrzyczne. Prace wykonała firma z Włoch. Inwestycja kosztowała ponad 20 mln zł.

Kolej linowa na Skrzyczne, najwyższy szczyt w Beskidzie Śląskim, powstała pod koniec lat 50. ubiegłego wieku i została zmodernizowana na początku lat 90. Składa się z dwóch odcinków: dolnego ze Szczyrku na Halę Jaworzyny oraz górnego - z Jaworzyny na Skrzyczne. Długość całej trasy wynosi 2,8 km. Dolna część na razie nie została zmodernizowana.

Czytaj więcej w Money.pl
Śląskie miasto wybuduje kolejkę linową Przetarg na budowę kolejki linowej w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie zostanie ogłoszony w lutym.
Kolejka linowa "Elka" znów będzie jeździć w Chorzowie Słynna nizinna kolejka linowa "Elka" będzie reaktywowana. Do końca przyszłego roku spółka Grontmij z...
Niemcy: Śmigłowce uwolniły pasażerów kolejki linowej Na szczęście w wyniku awarii w okolicach Lenggries nikt nie ucierpiał.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)