Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Awaria wodociągu w Bielsku-Białej została usunięta

0
Podziel się

#
dochodzi informacja o usunięciu awarii
#

bEiBlzIl

# dochodzi informacja o usunięciu awarii #

01.10. Bielsko-Biała (PAP) - Woda ponownie zaczyna docierać do mieszkań w południowej części Bielska-Białej. Usunięta została druga piątkowa awaria magistrali wodociągowej - dowiedziała się w piątek późnym wieczorem PAP w komunalnej spółce wodociągowej Aqua.

Pracownicy firmy poinformowali, że wodociąg sukcesywnie napełniany jest wodą. Pojawiła się ona już w kranach na osiedlu Karpackim. Wkrótce dotrze także do osiedli bardziej oddalonych od miejsca uszkodzenia.

bEiBlzIn

Piątek był wyjątkowo pechowym dniem dla bielskich wodociągów. Nad ranem pękła rura sferoidalna magistrali wodociągowej o średnicy 1 metra. Woda nie docierała na osiedla: Karpackie i Beskidzkie, a także do dzielnic: Aleksandrowice, Olszówka, Mikuszowice, Kamienica i części Leszczyn - łącznie do ok. 40 tysięcy osób.

W ciągu dnia dostawy były sukcesywnie przywracane dzięki przepięciom z innych kierunków. Jedynie na osiedlu Karpackim, które jest zaopatrywane wprost z uszkodzonej magistrali, woda nie docierała na wyższe piętra budynków.

Po południu uszkodzeniu uległa druga rura, tym razem o średnicy 50 cm. Wiele tysięcy osób na osiedlu Karpackim, dolnej część osiedla Złote Łany, a także w dzielnicy Olszówka, znów zostało pozbawionych dostaw wody. (PAP)

szf/ bos/ gma/

bEiBlzIO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)