Notowania

pomorze
06.10.2012 09:53

Awarie energetyczne na Pomorzu. 10 tys. osób bez prądu

Awarie mają być usunięte do południa. Straż Pożarna interweniowała ok. 200 razy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Z powodu silnego wiatru 10 tys. mieszkańców woj. pomorskiego pozbawionych jest w sobotę dostaw prądu. Awarie mają być usunięte do południa. Straż Pożarna interweniowała ok. 200 razy.

Mł. asp. Tomasz Szeliga z Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Gdańsku poinformował w sobotę PAP, że prądu nie mają mieszkańcy czterech powiatów: wejherowskiego, tczewskiego, starogardzkiego i gdańskiego. Energetycy zapewniają, że dostawy prądu zostaną wznowione ok. południa.

Z powodu porywistego wiatru wiejącego minionej nocy na Pomorzu strażacy interweniowali już ok. 200 razy. _ - Cały czas zgłaszane są przypadki powalonych drzew czy reklam m.in. na drogach i na liniach energetycznych _ - dodał Szeliga. Najczęściej strażacy interweniowali na terenie powiatów: gdańskiego, kartuskiego i słupskiego.

W nocy średnia prędkość wiatru na Pomorzu osiągała prędkość od 70 do 80 km/h a w porywach od 95 do 105 km/h. Na sobotę synoptycy przewidują wiatr o prędkości ok. 60 km/h a w strefie nadmorskiej w porywach do 80 km/h.

Tagi: pomorze, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz