Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jarosław Junko
|

Azarow chce liberalizacji ruchu wizowego z UE

0
Podziel się

Ukraińcy, którzy chcą wjechać do UE, za rozpatrzenie wniosku wizowego płacą 35 euro.

Azarow chce liberalizacji ruchu wizowego z UE
(kmu.gov.ua)
bCYBoiCZ

*_ - _*_ Dla obywateli Ukrainy, którzy pozytywnie odnoszą się do idei integracji europejskiej i wiedzą, że wizy dla obywateli UE zostały skasowane jeszcze pięć lat temu, niezrozumiałe jest (...) utrzymywanie często poniżających procedur uzyskiwania wiz _ - oświadczył ukraiński premier Mykoła Azarow.

Azarow zaznaczył przy tym, iż Kijów wykonał większość postulatów Brukseli, od których realizacji UE uzależniała wprowadzenie ułatwień dla Ukraińców, podróżujących do krajów unijnych. _ - Wypełniamy umowę o readmisji i nie mamy problemów z organizacją kontroli granicznych _ - powiedział premier.

Komisarz UE ds. rozszerzenia Sztefan Fuele zapewnił ze swej strony, że UE zajmie się kwestią liberalizacji ruchu wizowego z Ukrainą już niebawem.

bCYBoiDb

_ - W przyszłym tygodniu odbędzie się posiedzenie wspólnego komitetu ds. uproszczenia ruchu wizowego i na podstawie zapisów kodeksu wizowego, oraz na podstawie doświadczeń Ukrainy, będziemy rozpatrywać poprawki do porządku wizowego _ - oznajmił komisarz UE.

Ukraina zniosła wizy dla obywateli państw unijnych w maju 2005 roku, natomiast Ukraińcy, którzy chcą podróżować do UE, za rozpatrzenie wniosku wizowego płacą obecnie 35 euro.

ZOBACZ TAKŻE:

bCYBoiDC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)