Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Azerbejdżan: Prezydent ułaskawił b.ministra ds.rozwoju gospodarczego

0
Podziel się

Prezydent Azejrbejdżanu Ilham Alijew ułaskawił byłego ministra ds. rozwoju
gospodarczego Farhada Alijewa, aresztowanego w 2005 roku przed wyborami prezydenckimi pod zarzutem
przygotowywania zamachu stanu i łapownictwa.

bEqCXWlN

Prezydent Azejrbejdżanu Ilham Alijew ułaskawił byłego ministra ds. rozwoju gospodarczego Farhada Alijewa, aresztowanego w 2005 roku przed wyborami prezydenckimi pod zarzutem przygotowywania zamachu stanu i łapownictwa.

Alijewa skazano w 2007 roku na 10 lat więzienia. Jego brat Rafig, ówczesny szef koncernu AzPetrol, został wtedy skazany za defraudację na dziewięć lat więzienia. Opozycja twierdziła wtedy, że skazanie obu braci miało podłoże polityczne.

Adwokat Fahrada Alijewa, Elton Gulijew poinformował we wtorek, że jego klient został ułaskawiony dzień wcześniej i przebywa już w swym domu w Baku.

bEqCXWlP

Według azerskich portali informacyjnych ułaskawiony został także Rafig Alijew.

Ilham Alijew wygrał w środę po raz kolejny wybory prezydenckie. Przejął funkcję szefa państwa po swym ojcu Hejdarze. Prezydentem Azerbejdżanu jest od 2003 roku. W 2008 roku został wybrany na drugą pięcioletnią kadencję. Rok później parlament wykreślił z konstytucji zapis ograniczający prezydencką władzę do dwóch kadencji.

Obserwatorzy z Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) podkreślili w czwartek, że na wszystkich etapach procesu wyborczego odnotowano "poważne problemy". Dotychczas żadne wybory za rządów Alijewów nie zostały uznane przez Zachód za uczciwe.(PAP)

jo/ kar/

bEqCXWlV

14805590 arch.

bEqCXWmq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)