Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Badania martwych ptaków z Lubuskiego nie wykazały wirusa grypy

0
Podziel się:

4.3.Gorzów Wlkp. (PAP) - Po przebadaniu w laboratorium w Puławach
materiału pobranego od martwych ptaków znajdowanych w minionych
dniach w Lubuskiem nie stwierdzono wirusa ptasiej grypy -
poinformował PAP w sobotę Lubuski Lekarz Weterynarii, Tadeusz
Woźniak.

4.3.Gorzów Wlkp. (PAP) - Po przebadaniu w laboratorium w Puławach materiału pobranego od martwych ptaków znajdowanych w minionych dniach w Lubuskiem nie stwierdzono wirusa ptasiej grypy - poinformował PAP w sobotę Lubuski Lekarz Weterynarii, Tadeusz Woźniak.

Jak powiedział Woźniak, ujemne wyniki dotyczą próbek pobranych od 28 ptaków m.in. łabędzi. Co ważne, obecności wirusa nie stwierdzono u osobników znajdowanych na terenie Parku Narodowego Ujście Warty, uznawanego za szczególnie zagrożony. Do Puław próbki te trafiły w miniony wtorek.

Park Ujście Warty to jeden z największych obszarów koncentracji migrujących ptaków w Europie. Wiosną przylatują tam z zachodniej Europy, by po krótkiej przerwie i nabraniu sił udać się w dalszą podróż na północ. Obecnie jest tam kilkadziesiąt tysięcy gęsi, kaczek oraz innych migrujących ptaków.

"Nadal czekamy na badania monitoringowe próbek odchodów pobieranych w naszym regionie, w tym także od dzikiego ptactwa w Ujściu Warty" - powiedział Woźniak.

Dodał, że służby weterynaryjne i sanitarne w regionie są postawione w stan podwyższonej gotowości. Teren Parku Narodowego jest pod stałym monitoringiem. (PAP)

mmd/ pz/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)