Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Badnia CBOS: Spada poparcie dla rządu

0
Podziel się:

W październiku rząd cieszył się zaledwie 20-proc. poparciem - wynika z raportu CBOS.

Badnia CBOS: Spada poparcie dla rządu
(Jan BIELECKI/East News)

W październiku rząd cieszył się zaledwie 20-proc. poparciem. Negatywnie o Radzie Ministrów wypowiedziało się 46 proc. - wynika z sondażu CBOS. Z tego, że na czele rządu stoi Donald Tusk, zadowolonych było 25 proc. badanych, a niezadowolonych 61 proc.

W porównaniu z wrześniem grupa zwolenników rządu zmniejszyła się o 3 punkty procentowe; przeciwników rządu przybyło - o jeden punkt proc. Obojętnych wobec obecnego gabinetu było w październiku 30 proc., czyli o jeden pkt proc. więcej niż miesiąc temu. 4 proc. badanych nie wyraziło opinii na temat rządu.

Z tego, że na czele rządu stoi Donald Tusk, zadowolenie wyraziło w październiku 25 proc. respondentów, czyli o 3 pkt proc. mniej niż we wrześniu. Niezadowolonych z tego faktu jest 61 proc. badanych - o 2 pkt proc. więcej niż w poprzednim badaniu. Zdania w tej kwestii nie wyraziło 14 proc.

Dobrze wyniki działalności rządu Tuska od czasu ponownego objęcia przezeń władzy oceniło w październiku 20 proc. badanych - o 3 pkt proc. mniej niż we wrześniu. Negatywną ocenę wystawiło 67 proc. ankietowanych - tyle samo, ile w poprzednim miesiącu. Opinii nie wyraziło 13 proc.

Według 19 proc. ankietowanych polityka obecnego rządu stwarza szanse na poprawę sytuacji gospodarczej (spadek o 1 pkt proc); natomiast zdaniem 70 proc. (bez zmian w porównaniu z poprzednim badaniem) nie daje ona takich szans. 11 proc. respondentów nie wyraziło zdania w tej kwestii.

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 3-9 października na liczącej 1066 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk odrabia straty? Oto nowy sondaż CBOS: W porównaniu z grudniem o 9 punktów procentowych przybyło osób deklarujących obojętność wobec rządu. Jednocześnie zmalał odsetek...
Najnowszy sondaż. Kto chce głosować na PO? Do zwolenników rządu Donalda Tuska zalicza się obecnie 25 procent badanych, a do jego przeciwników 44 procent - wynika z badania CBOS.
60 proc. Polaków nie chce Donalda Tuska Grupa ankietowanych zadowolonych z tego, że rządem kieruje Donald Tusk zmniejszyła się o kolejne 2 punkty proc.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)