Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"BamS": Arabia Saudyjska chce kupić niemieckie okręty podwodne

0
Podziel się:

Arabia Saudyjska jest zainteresowana zakupem w Niemczech pięciu okrętów
podwodnych za około 2,5 mld euro - poinformował niemiecki "Bild am Sonntag", dodając, że w dalszej
perspektywie Saudyjczycy chcieliby zamówić do 25 niemieckich okrętów za 12 mld euro.

bEssdJmd

Arabia Saudyjska jest zainteresowana zakupem w Niemczech pięciu okrętów podwodnych za około 2,5 mld euro - poinformował niemiecki "Bild am Sonntag", dodając, że w dalszej perspektywie Saudyjczycy chcieliby zamówić do 25 niemieckich okrętów za 12 mld euro.

Gazeta poinformowała o tym w czasie, gdy chadecja i SPD prowadzą rozmowy w sprawie utworzenia koalicji rządowej, a eksport niemieckiej broni jest jednym z punktów spornych między nimi. Socjaldemokraci chcą zaostrzenia przepisów regulujących zasady sprzedaży uzbrojenia. Uważają, że Niemcy nie powinny eksportować broni do krajów, w których łamane są prawa człowieka, a takim państwem, według nich, jest Arabia Saudyjska.

"Bild am Sonntag" pisze, że Arabia Saudyjska zainteresowana jest zakupem w Niemczech okrętów podwodnych typu 209. Okręty te produkowane są w dwóch niemieckich stoczniach - w Kilonii i Emden, należących do spółki Thyssen Marine Systems, której właścicielem jest koncern ThyssenKrupp.

bEssdJmf

Rząd federalny odmówił komentarza w tej sprawie, natomiast ThyssenKrupp poinformował "BamS", że nie ma konkretnego projektu sprzedaży okrętów podwodnych Arabii Saudyjskiej, ale też nie chciał się wypowiedzieć w kwestii możliwych rozmów wstępnych z Saudyjczykami. (PAP)

sp/

14958046

bEssdJmG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)