Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ban Ki Mun chce zbadania, czy w Syrii użyto broni chemicznej

0
Podziel się

Sekretarz generalny ONZ domaga się zbadania, czy w Syrii doszło do
użycia broni chemicznej.

Ban Ki Mun chce zbadania, czy w Syrii użyto broni chemicznej
(AP/Fotolink/East News)
bDyKHxat

- _ W tej sprawie konieczne są przekonywujące dowody _ - powiedział w Nowym Jorku * Ban Ki Mun, * *sekretarz generalny ONZ *.

Biały Dom ogłosił w czwartek, że reżim prezydenta Baszara el-Asada użył broni chemicznej przeciwko rebeliantom i zapowiedział dozbrojenie opozycji.

W liście do Ban Ki Muna ambasador USA przy ONZ Susan Rice poinformowała, że armia syryjska użyła gazu bojowego sarin w marcu i kwietniu podczas walk w Aleppo.

bDyKHxav

Sekretarz generalny ONZ uznał amerykańską decyzję o dozbrojeniu rebeliantów za błędną. Powiedział, że konieczne jest najpierw dokładne zbadanie, czy rzeczywiście w Syrii doszło do użycia broni chemicznej, bo na razie takiej pewności nie ma.

Ban Ki Mun wezwał władze w Damaszku, by zezwoliły na wjazd do Syrii misji śledczej ONZ, która mogłaby na miejscu przeprowadzić bezstronne dochodzenie. _ Użycie broni chemicznej, obojętnie przez kogo, byłoby zbrodnią przeciwko ludzkości _ - podkreślił sekretarz generalny ONZ.

Czytaj więcej w Money.pl
Konflikt w Syrii może rozlać się na inne kraje Od kilku dni siły rządowe razem z bojownikami libańskiego Hezbollahu prowadzą ofensywę przeciwko rebeliantom.
Była broń chemiczna w Syrii? Są dowody Brytyjska telewizja BBC twierdzi, że ma dowody na użycie broni chemicznej przez siły syryjskiego reżimu.
Amerykanie będą interweniować w Syrii? Barack Obama: _ użycie broni chemicznej przez syryjski rząd zmieni reguły postępowania wobec reżimu. Baszar el-Asad odpowiada _...
bDyKHxaW
KOMENTARZE
(0)