Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bank Światowy przewiduje wzrost gospodarczy w Chinach

0
Podziel się:

Bank Światowy przewiduje, iż w tym roku gospodarka chińska rozwijać
się będzie w tempie 7,2 procent - wyższym niż przewidywano do tej pory.

Bank Światowy przewiduje, iż w tym roku gospodarka chińska rozwijać się będzie w tempie 7,2 procent - wyższym niż przewidywano do tej pory.

Zdaniem Banku, który wcześniej zapowiadał na 2009 rok wzrost PKB w Chinach na poziomie nie wyższym niż 6,5 procent, sytuacja gospodarcza w tym kraju okazała się lepsza niż prognozowano, przede wszystkim dzięki skuteczności "skrajnie ekspansyjnej" polityki fiskalnej i monetarnej prowadzonej przez władze a także dzięki antykryzysowemu tzw. pakietowi stymulacyjnemu, wynoszącemu 585 mld USD.

Przedstawiając prognozy Banku na czwartkowej konferencji prasowej w Pekinie, główny ekonomista BŚ zajmujący się problematyką chińską Ardo Hansson zastrzegł jednak, iż jest jeszcze zbyt wcześnie, by twierdzić, iż obecna sytuacja w gospodarce Chin zapowiada powrót do +stałego szybkiego wzrostu+". Tym bardziej - jak podkreślił - że gospodarka chińska pozostaje zintegrowana ze światową gospodarką.

Hansson dodał też, iż sytuacja może się zmienić, jeśli nie dojdzie do poprawy w dziedzinie topniejącego w ostatnich miesiącach chińskiego eksportu.(PAP)

hb/ ro/ 4262434

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)