Notowania

wybory w usa
26.09.2012 06:30

Barack Obama wolał występ w telewizji od spotkania z przywódcami

Rzecznik Białego Domu Jay Carney, zapytany, dlaczego prezydent nie spotkał się z zagranicznymi przywódcami w Nowym Jorku, odpowiedział, że często rozmawia z nimi przez telefon.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

Politycy i komentatorzy w USA krytykują prezydenta Baracka Obamę za to, że podczas sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku nie spotkał się z żadnym z przybyłych tam z tej okazji światowych przywódców.

Obama przebywał w Nowym Jorku 24 godziny - od poniedziałku do wtorku po południu (czasu lokalnego), ale nie znalazł czasu na ani jedno dwustronne spotkanie z przywódcami innych krajów.

Krytycy wypominają mu, że wraz ze swoją małżonką Michelle wystąpił za to w tym czasie w programie telewizyjnym _ The View _, prowadzonym przez kilka znanych kobiet, m.in. dziennikarkę Barbarę Walters i aktorkę Whoopi Goldberg.

_ - Fakt, że prezydent znalazł czas dla "The View", ale nie dla międzynarodowych przywódców, mówi bardzo wiele o tym, jak mało poważnie traktuje on obecną sytuację na świecie _ - powiedział lider republikańskiej większości w Izbie Reprezentantów Eric Cantor. Zignorowanie przywódców innych państw wypominają Obamie nawet zwykle mu przychylne media lewicowo-liberalne.

We wtorkowym dzienniku _ Washington Post _ Dana Milbank pisze o tym jako o objawie trywializacji tegorocznej kampanii prezydenckiej. Obama - ale także, jak zauważa autor artykułu, republikański kandydat do Białego Domu Mitt Romney - występuje coraz częściej w popularnych programach telewizyjnych, prowadzonych m.in. przez satyryków, jak Jay Leno, Jim Fallon i David Letterman.

Rzecznik Białego Domu Jay Carney, zapytany, dlaczego prezydent nie spotkał się z zagranicznymi przywódcami w Nowym Jorku, odpowiedział, że _ często rozmawia z nimi przez telefon _.

Podczas zeszłorocznej sesji ONZ Obama odbył 13 spotkań dwustronnych z liderami obcych państw. Zdaniem _ Los Angeles Times _ brak spotkań w tym roku wynika z ostrożności przed zbliżającymi się wyborami.

_ Wybór taki jest odbiciem starań administracji, by ściśle kontrolować przekaz (dla mediów). Tzw. spotkania bilateralne w czasie sesji ONZ mogą przynieść niespodzianki i niepożądane doniesienia medialne _ - pisze kalifornijski dziennik.

Z krytyczną reakcją spotkała się w zeszłym tygodniu wiadomość, że Obama nie spotka się w Nowym Jorku z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu, natomiast ma się spotkać z prezydentem Egiptu Mohammedem Mursim. Biały Dom odwołał w rezultacie spotkanie z Mursim. Z Netanjahu spotka się ostatecznie sekretarz stanu Hillary Clinton.

Czytaj więcej w Money.pl
To niepowtarzalna szansa dla Baracka Obamy Zjazd Demokratów, który dopełni formalności nominując Obamę jako kandydata w tegorocznych wyborach, rozpocznie się we wtorek i potrwa do czwartku włącznie.
Ostre oskarżenia Romneya. Zwrot w kampanii? Jego zdaniem, utrudnia ona zmniejszenie bezrobocia. Kandydat Republikanów wytyka także obecnemu prezydentowi nie spełnianie obietnic wyborczych.
Wyścig na budżety reklamowe. Tyle wydają Te pieniądze wydane zostaną zaledwie w kilku stanach o niezdecydowanym elektoracie. Cała kampania jest jeszcze droższa.
Tagi: wybory w usa, Barack Obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz