Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Będzie referendum w sprawie pomnika ofiar?

0
Podziel się

Decyzja powinna należeć do warszawiaków - uważa Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Będzie referendum w sprawie pomnika ofiar?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEpWfJQR

Do warszawiaków należy decyzja, czy w stolicy ma stanąć kolejny pomnik ofiar smoleńskiej katastrofy - uważa prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jej zdaniem sprawa ta powinna być rozstrzygnięta jednak dopiero po wyborach samorządowych.

_ - Bardzo chętnie przez barometr warszawski zapytam warszawiaków, czy chcą jeszcze jakiegoś innego upamiętnienia - z zastrzeżeniem oczywiście konserwatora, że nie na Krakowskim Przedmieściu _ - powiedziała w Radiu TOK FM, odnosząc się do wczorajszego apelu biskupów. Przypomniała też, że na Powązkach rusza budowa pomnika ku czci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

Prezydent Warszawy zaznaczyła, że nie chciałaby, aby kwestia upamiętnienia stała się elementem kampanii wyborczej w wyborach samorządowych. Z kolei w TVP Info powiedziała, że obecna Rada Warszawy na pewno nie będzie chciała wiązać przyszłej radzie rąk decyzjami ws. pomników.

bEpWfJQT

- _ Chętnie oddam tę decyzję w ręce warszawiaków, ale to powinno być po wyborach _ - podkreśliła. - _ Czas też goi rany. To jest też czas pewnej żałoby. Jest takie przysłowie: "Co nagle, to po diable" _ - dodała prezydent stolicy.

Gronkiewicz-Waltz zaznaczyła, że krzyż przy Krakowskim Przedmieściu jest kwestią posiadacza, administratora terenu, na którym stoi, czyli Kancelarii Prezydenta. Dodała, że sytuacji takich, jak te przed Pałacem Prezydenckim, w państwie demokratycznym nie załatwia się siłą.

bEpWfJRu
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)