Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Belgia: Film "Solidarni 2010" w kampanii wyborczej Kaczyńskiego

0
Podziel się

Kilkadziesiąt osób przyszło na pokaz filmu "Solidarni 2010", zorganizowany
w niedzielę w Brukseli przez popierający w wyborach prezydenckich lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego
Komitet Społeczny "Solidarni 2010".

bEgDGeJh

Kilkadziesiąt osób przyszło na pokaz filmu "Solidarni 2010", zorganizowany w niedzielę w Brukseli przez popierający w wyborach prezydenckich lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego Komitet Społeczny "Solidarni 2010".

"Celem spotkania jest aktywne wsparcie Jarosława Kaczyńskiego na urząd prezydenta" - powiedział PAP uczestniczący w pokazie filmu eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Poręba. - Polskie społeczeństwo obywatelskie za granicą pragnie aktywnie uczestniczyć w wydarzeniach, które decydują o przyszłości naszej ojczyzny. Poparcie Komitetu dla Jarosława Kaczyńskiego jest cennym głosem Polonii pragnącej sprawiedliwej i solidarnej Polski".

Jak podkreślił Poręba, w założonym 12 maja w Brukseli i wspieranym przez eurodeputowanych PiS, Komitecie Społecznym "Solidarni 2010" działa około 40 osób, w tym m.in. księżna Izabela Czartoryska-Bnińska, prezes Stowarzyszenia Kombatantów Polskich w Belgii Zofia Mrozowska oraz Anna i Józef Woś reprezentujący Stowarzyszenie Katolickie Polonia Flandria.

bEgDGeJj

W pokazie filmu wzięła udział współautorka filmu "Solidarni 2010" Ewa Stankiewicz. Jak powiedział eurodeputowany Poręba, planowane są kolejne spotkania z belgijską Polonią, m.in. zaproszenie do Brukseli Jana Pospieszalskiego, drugiego autora filmu "Solidarni 2010". (PAP)

icz/ ap/ abe/

bEgDGeJK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)