Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Belgia: Kolejna akcja wymierzona w islamistów

0
Podziel się

Belgijska policja aresztowała we wtorek w Brukseli kilkunastu członków
domniemanej grupy terrorystycznej, zajmującej się rekrutowaniem i wysyłaniem dżihadystów do Iraku i
Afganistanu. To druga wymierzona w islamistów akcja przeprowadzona tego dnia w Belgii.

bEiSgzWZ

Belgijska policja aresztowała we wtorek w Brukseli kilkunastu członków domniemanej grupy terrorystycznej, zajmującej się rekrutowaniem i wysyłaniem dżihadystów do Iraku i Afganistanu. To druga wymierzona w islamistów akcja przeprowadzona tego dnia w Belgii.

We wtorek rano policja dokonała 17 przeszukań w kilku dzielnicach belgijskiej stolicy w ramach akcji, której celem było "rozbicie grupy o charakterze terrorystycznym" - poinformowała w komunikacie prokuratura federalna.

Zatrzymano kilkunastu domniemanych członków organizacji rekrutującej i wysyłającej dżihadystów do Iraku i Afganistanu - powiedział agencji AFP rzecznik prokuratury.

bEiSgzXb

Jak pisze dziennik "Le Soir", śledztwo w tej sprawie rozpoczęło się trzy lata temu.

Również we wtorek podczas innej akcji, przeprowadzonej na północy Belgii, w Antwerpii, a także w Niemczech i Holandii, zatrzymano 11 osób należących do międzynarodowej grupy terrorystycznej. Wcześniej podawano, że aresztowano 10 osób.

Prokuratura podejrzewa, że organizacja przygotowywała zamach w Belgii, a także rekrutowała dżihadystów i finansowała czeczeńską organizację terrorystyczną Emirat Kaukazu.

Jak wyjaśnił przedstawiciel belgijskiego MSZ, pomimo wtorkowych akcji władze nie zdecydowały się na "wprowadzenie dodatkowych środków bezpieczeństwa". (PAP)

bEiSgzXh

jhp/ mc/

7757675 7757398

bEiSgzXC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)