Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Belgia: Ojciec zmuszał 14-latka do prostytucji

0
Podziel się

Na 40 miesięcy więzienia skazał w środę sąd apelacyjny w Brukseli
mężczyznę, który zmuszał swego 14-letniego syna do prostytucji z kobietami - podała agencja Belga.

bEhVvXcl

Na 40 miesięcy więzienia skazał w środę sąd apelacyjny w Brukseli mężczyznę, który zmuszał swego 14-letniego syna do prostytucji z kobietami - podała agencja Belga.

Mężczyzna umieścił w jednym z kolorowych magazynów ogłoszenie, w którym zachęcał do skorzystania z usług - zarówno swoich, jak i syna. W śledztwie wykazano, że w latach 2008-2009 zmuszał 14-latka do zażywania narkotyków oraz do kontaktów seksualnych.

Mężczyzna tłumaczył przed sądem, że ogłoszenie nie było sposobem na zarobienie pieniędzy, ale miało "otworzyć umysł" chłopaka i umożliwić mu spotkania z zainteresowanymi seksem kobietami.

bEhVvXcn

U ojca nie stwierdzono żadnych zaburzeń seksualnych. Biegli psychiatrzy orzekli za to, że cierpi on na depresję i zaburzenia nastroju, co ma częściowo tłumaczyć jego zachowanie. Niemniej sędziowie uznali mężczyznę za zdolnego do ponoszenia odpowiedzialności za swoje czyny.

Karę pozbawienia wolności orzeczono w częściowym zawieszeniu. Skazany ma być też poddany regularnej kontroli psychologicznej.(PAP)

kot/ icz/ mc/

bEhVvXcO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)