Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Belka: w założeniach polityki pieniężnej na 2014 cel inflacyjny bez zmian

0
Podziel się
bErnoILF

W założeniach polityki pieniężnej na 2014 r. Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła cel inflacyjny i sposób jego określania bez zmian - powiedział prezes NBP Marek Belka. Dodał, że Rada nie przewiduje zmian ani poziomu stóp, ani nastawienia do końca roku.

_ - Założenia polityki pieniężnej na 2014 r. nie przewidują istotnych zmian w naszej strategii. Nie zmienia się cel inflacyjny, ani sposób jego określania. Jeśli chodzi o nowe elementy, to akcentujemy tam konieczność większej elastyczności w realizacji polityki bezpośredniego celu inflacyjnego. Po drugie, podkreślamy znaczenie polityki makrostabilnościowej _ - powiedział Belka.

_ - Nie przewidujemy żadnych zmian - ani poziomu stóp, ani w nastawieniu do końca grudnia, a ono jest neutralne _ - dodal szef banku narodowego.

bErnoILH

_ - Nie przewidujemy, by w polskiej gospodarce zaszły w najbliższych kilku miesiącach takie zmiany, które doprowadziłyby do zmiany w naszym nastawieniu w polityce pieniężnej _ - dodał. _ Gdyby nam się sufit zawalił na głowy, to musielibyśmy zareagować _ - powiedział.

bErnoIMi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)