Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
papież
02.06.2012 07:59

Benedykt XVI ma nowego majordomusa

To Sandro Mariotti, nazywany Sandrone - ujawniły włoskie media.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sergey Kozhukhov/GFDL/Wikipedia)

Poprzedni kamerdyner Paolo Gabriele został aresztowany 23 maja przez żandarmerię watykańską pod zarzutem kradzieży tajnych dokumentów.

W apartamencie Benedykta XVI jest nowy majordomus, Sandro Mariotti, nazywany Sandrone - ujawniły włoskie media. Papieski kamerdyner nie tylko pracuje w apartamencie w Pałacu Apostolskim, ale towarzyszy także Benedyktowi XVI podczas audiencji generalnych i podróży.

Po tym, gdy w atmosferze bezprecedensowego skandalu z kradzieżą poufnych dokumentów i listów, zatrzymany został dotychczasowy majordomus, odnotowano, że jego miejsce w papamobile zajął inny pracownik Domu Papieskiego. Sandro Mariotti, wyróżniający się postawną sylwetką, przebywa obecnie z Benedyktem XVI w Mediolanie. W apartamencie pracuje od kilku lat; dotychczas był pomocnikiem Paolo Gabriele.

Według mediów oficjalną nominację Mariotti otrzyma w najbliższych tygodniach, a więc zapewne po tym, gdy wyjaśni się już sytuacja prawna Gabriele, oczekującego w areszcie żandarmerii watykańskiej na pierwsze przesłuchania.

Czytaj więcej w Money.pl
Dymisja papieża? Przemówił jego rzecznik Spekulacje mają związek ze sprawą kradzieży tajnych dokumentów i konfliktami za Spiżową Bramą.
Kamerdyner papieża chce mówić. Jest o czym Zarzuca mu się kradzież tajnych dokumentów i przecieki do prasy. Nie pozostaje mu nic innego jak współpracować ze śledczymi.
Tagi: papież, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz