Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
świat
15.02.2006 14:50

Benedykt XVI za Janem Pawłem II: niech Kuba otworzy się na świat, a świat na Kubę

15.2.Watykan(PAP) - "Niech Kuba otworzy się na świat, a świat niech otworzy się na Kubę" - ten apel, wystosowany przez Jana Pawła II podczas wizyty w Hawanie w 1998 roku przypomniał Benedykt XVI w liście do przewodniczącego Konferencji Episkopatu tego kraju kardynała Jaime Lucasa Ortegi y Alamino.

Podziel się
Dodaj komentarz

*15.2.Watykan(PAP) - "Niech Kuba otworzy się na świat, a świat niech otworzy się na Kubę" - ten apel, wystosowany przez Jana Pawła II podczas wizyty w Hawanie w 1998 roku przypomniał Benedykt XVI w liście do przewodniczącego Konferencji Episkopatu tego kraju kardynała Jaime Lucasa Ortegi y Alamino. *

W liście z okazji dwudziestej rocznicy ogólnokubańskiego Spotkania Kościoła papież podkreślił, że otwarcie Kuby na świat wymaga przede wszystkim otwarcia serc i umysłów na Boga oraz na innych ludzi oraz zrozumienia, że istnieją, jak to ujął, "różne sposoby myślenia oraz wyznawania wiary". Konieczna jest też, dodał Benedykt XVI, otwartość wobec świata i to zarówno wobec jego wyzwań i szans, jak i trudności. (PAP)

sw/ ro

Tagi: świat, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz