Notowania

berlusconi
08.10.2009 06:57

Berlusconi nie boi się Trybunału

Po wyroku Trybunału Stanu może dojść do odblokowania procesów premiera Włoch.

Podziel się
Dodaj komentarz
(photo-service.europarl.europa.eu)

*Premier Włoch Silvio Berlusconi oświadczył, że jego rząd będzie dalej pracował. W ten sposób odniósł się on do wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za niezgodną z konstytucją ustawę o zawieszeniu procesów karnych najważniejszych polityków. *

**Ustawa dotyczy czterech najważniejszych osób w państwie: prezydenta, premiera i przewodniczących obu izb parlamentu, na czas ich kadencji.

Berlusconi powiedział w Rzymie: - _ Musimy rządzić pięć lat z ustawą lub bez- _. Następnie dodał, że _ nigdy nie wierzył _ w inne rozstrzygnięcie, ponieważ - jak stwierdził - _ z Trybunałem Konstytucyjnym z 11 sędziami z lewicy niemożliwe było to, aby ustawa została zaaprobowana _. W skład Trybunału wchodzi w sumie 15 sędziów.

Berlusconi zasugerował, że po stronie jego przeciwników stoi także prezydent Giorgio Napolitano. _ _

Odrzucenie ustawy o immunitecie oznacza, że może dojść do odblokowania dwóch procesów premiera. W jednym oskarżony jest o przekupienie brytyjskiego adwokata Davida Millsa, a w drugim - o oszustwa przy nabywaniu praw do emisji w jego telewizji Mediaset.

* [ **Berlusconi**: Większość Włochów chce być taka, jak ja ]( http://news.money.pl/artykul/berlusconi;wiekszosc;wlochow;chce;byc;taka;jak;ja,99,0,529507.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: berlusconi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz