Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Berlusconi: z wyjątkiem narodu wszyscy są przeciwko mojemu rządowi

0
Podziel się

Premier Włoch Silvio Berlusconi wyraził w piątek opinię, że wszyscy "z
wyjątkiem narodu, który jest jedynym suwerenem w demokracji", są przeciwko jego rządowi. W
wywiadzie dla telewizji, której jest właścicielem, premier oświadczył, że popiera go ponad 68
procent Włochów.

bDBwxwWJ

Premier Włoch Silvio Berlusconi wyraził w piątek opinię, że wszyscy "z wyjątkiem narodu, który jest jedynym suwerenem w demokracji", są przeciwko jego rządowi. W wywiadzie dla telewizji, której jest właścicielem, premier oświadczył, że popiera go ponad 68 procent Włochów.

Po raz kolejny w tych dniach Berlusconi odniósł się krytycznie do środowego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za niezgodną z konstytucją ustawę, przewidującą zawieszenie procesów czterech najważniejszych osób w państwie: prezydenta, premiera i szefów obu izb parlamentu na czas ich kadencji.

W rezultacie tego werdyktu mogą zostać wznowione w najbliższym czasie dwa procesy Berlusconiego, w których jest oskarżony o korupcję i fałszerstwa w jego koncernie telewizyjnym Mediaset.

bDBwxwWL

Wypowiadając się w swojej stacji Canale 5 premier podziękował Włochom za to, że okazują mu "wsparcie". Dodał, że właśnie ono zobowiązuje go do tego, by "rządzić do końca kadencji".

Następnie Berlusconi oskarżył włoską lewicę o próbę "obalenia" rezultatów wyborów przy pomocy "kampanii sądowych". "Przeciwko mnie wszczęto 109 postępowań, było ponad 2500 posiedzeń sądu, ponad 530 rewizji, a ja musiałem wydać ponad 200 mln euro, by zapłacić adwokatom" - mówił szef rządu.

Oświadczył następnie, że nigdy "nie łudził się", jaki będzie werdykt Trybunału Konstytucyjnego, ponieważ - jak powiedział - jest to "instytucja polityczna, wydająca polityczne wyroki, a zatem stronnicze".

"Z wyjątkiem narodu, czyli 68,7 proc. Włochów, nasz rząd ma wszystkich przeciwko sobie: świetnie zorganizowaną mniejszość czerwonych sędziów, 70 procent prasy, wszystkie talk show w telewizji publicznej, programy satyryczne" - powiedział premier.

bDBwxwWR

"Wiem, że moim obowiązkiem jest rządzić przez całe pięć lat kadencji, do końca mandatu, jaki dał mi naród włoski" - oznajmił Berlusconi. Wyraził następnie opinię, że nie są potrzebne manifestacje poparcia dla niego i dla jego rządu. (PAP)

sw/ ap/

bDBwxwXm
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)