Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Best of the Alps" - narty dla sławnych i bogatych

0
Podziel się

"Best of the Alps" to 12 najbardziej prestiżowych na świecie ośrodków
narciarskich, które z roku na rok przyciągają coraz więcej miłośników białego szaleństwa z Polski.
Stacją znajdującą się najbliżej naszego kraju jest Kitzbuehel w austriackim Tyrolu.

bErQvcdh

"Best of the Alps" to 12 najbardziej prestiżowych na świecie ośrodków narciarskich, które z roku na rok przyciągają coraz więcej miłośników białego szaleństwa z Polski. Stacją znajdującą się najbliżej naszego kraju jest Kitzbuehel w austriackim Tyrolu.

Alpejskie miasteczko znajdujące się nieco ponad 11 godzin jazdy samochodem od Warszawy słynie przede wszystkim z corocznych, najtrudniejszych zawodów narciarskiego Pucharu Świata w zjeździe rozgrywanych na trasie "Die Streif" wytyczonej na stromiznach Hahnenkamn (Koguciej Góry). W styczniu tego roku Kitzbuehel zostało wybrane też najlepszym ośrodkiem narciarskim na świecie przez największy światowy portal poświęcony turystyce narciarskiej www.skiresort.de.

Kitzbuehel wraz z 12 innymi miejscowościami w Alpach wchodzi w skład ekskluzywnego stowarzyszenia "Best of the Alps", łączącego alpejskie kurorty, które zachowały swój klasyczny styl. Pozostałe miejscowości na tej liście to: Seefeld, Lech Zuers am Arlberg, St. Anton am Arlberg (Austria)
, Garmisch-Partenkirchen (Niemcy), Cortina d'Ampezzo (Włochy), Davos, St. Moritz, Grindelwald, Zermatt (Szwajcaria) oraz Chamonix Mont-Blanc, Megcve (Francja)
.

bErQvcdj

Kitzbuehel znane jest z tego, że chętnie przyjeżdżają tam na narty członkowie rodzin królewskich, bliskowschodni szejkowie i amerykańskie gwiazdy filmowe. Nieruchomości są tam droższe niż w Wiedniu, a 1,5 mln euro za standardowo wyposażony 80-metrowy apartament nie robi na nikim wrażenia.

Powodem, dla którego słynne osoby goszczą tam i kupują domy jest również wyjątkowa dyskrecja gospodarzy. Dzięki temu słynny z rozrywkowego trybu życia amerykański alpejczyk Bode Miller mógł, nie niepokojony przez ciekawskich, bawić się w jednym z hoteli do 4 nad ranem a następnie stanąć na starcie "Die Streif". O tym, że w Kitzbuehel wypoczywała siostra księżnej Kate Pippa Middleton towarzyszący jej na całym świecie paparazzi dowiedzieli się dopiero po jej wyjeździe.

Według przedstawicielki stacji Johanny Haas przynależność Kitzbuehel do organizacji "Best of the Alps" ma znaczenie przede wszystkim prestiżowe i jest gwarancją dla gości z całego świata doskonałej lokalizacji i najwyższej jakości usług.

"Dla gości z odległych kontynentów, takich jak Ameryka Północna, Azja czy Australia nazwy naszych miejscowości niewiele mówią, ale to, że znajdują się w gronie +Best of the Alps+ jest już dla nich wystarczającą rekomendacją" - powiedziała PAP Johanna Haas.

bErQvcdp

Jak przyznała, Polacy to wciąż rzadcy goście w tyrolskim miasteczku, choć z roku na rok ich liczba się zwiększa. Obecnie Polacy zajmują 17 miejsce pośród narodowości najliczniej odwiedzających tę stację. Aby to zmienić, Kitzbuehel przeprowadziło przed rozpoczynającym się sezonem zimowym dużą kampanię promocyjną w naszym kraju.

Wielu gości z Polski - mówi przedstawicielka stacji - być może odstrasza opinia, że Kitzbuehel jest bardzo drogie, co nie do końca jest prawdą.

"Oczywiście jest u nas drożej niż w popularnych alpejskich stacjach narciarskich, ale oprócz luksusowych apartamentów dla naprawdę zamożnych turystów, można u nas znaleźć oferty kameralnych hoteli i pensjonatów dostępnych cenowo dla szerszego grona gości" - zaznaczyła.

Stacja oferuje swoim gościom 170 kilometrów tras narciarskich o różnych stopniach trudności oraz 230 kilometrów kwadratowych obszarów przeznaczonych do uprawiania narciarstwa poza przygotowanymi szlakami. Do dyspozycji miłośników białego szaleństwa jest 51 kolejek linowych i wyciągów krzesełkowych.

bErQvcdq

Kitzbuehel szczyci się tym, że otwiera sezon zimowy jako pierwsze pośród austriackich stacji nie posiadających lodowca. Dzięki specyficznemu mikroklimatowi narciarstwo można uprawiać tam przez średnio 152 dni w roku. Według oficjalnych pomiarów prowadzonych na górze Hahnenkamn dwie ostatnie zimy były najzimniejsze w ciągu ostatnich 20 lat. (PAP)

Z Kitzbuehel Rafał Grzyb (PAP)

rgr/ drag/

bErQvcdK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)